Facebook: Samolepky budou roztříděné podle emocí a dávat je můžete i do fotek

Facebook: Samolepky budou roztříděné podle emocí a dávat je můžete i do fotek

Je to více než rok, co nám Facebook poprvé představil ty obrovské smajlíky – samolepky. Od té doby si našly své místo. Prvně byly jen v chatu, teď už je můžete používat i v komentářích. A o prázdninách přijde i další využití. Facebook vymyslel, že samolepku budete moct dát i do fotky. Třeba místo hlavy kamaráda. Aby bylo použití samolepek snadnější, budou navíc roztříděné podle emocí, které mají vyjadřovat.

Samolepky budou přehlednější

V současné době jsou samolepky roztříděné podle jednotlivých kolekcí – zvlášť jsou třeba smajlíci pro fotbalisty, samolepky s kočičkou a tak dále. Nově byste je ale měli mít k dispozici podle toho, jakou emoci vyjadřují. Budou rozdělené podle toho, zda jsou šťastné, zmatené, ospalé, mají něco společného s jídlem, …

stickers-categories

Díky tomu, že na Facebooku přibývají stále další a další samolepky, se to určitě hodí. Bude snadnější najít to, co potřebujete, a taky nebudete používat pořád dokola pět svých oblíbených samolepek.

K funkci budete mít přístup tak, jak jste vždycky posílali samolepky. Teď tam prostě jen uvidíte roztřídění na tyto nové kategorie. Dejte tomu ale čas, zřejmě bude nějakou dobu trvat, než Facebook uvolní tuhle novinku pro všechny své uživatele do webové verze a aplikace Messenger.

Můžete s nimi oslavit Vánoce

Facebook ve svém Newsroom vysvětluje, že si je dobře vědom toho, jak je přes Vánoce důležité být v kontaktu se svými přáteli a rodinou. A vhodným nástrojem ke kontaktu je prý právě Messenger.

A tak u příležitosti Vánoc chtějí své uživatele potěšit malými vylepšeními. Prý vám nabídnou:

  • Slavnostní rámeček pro vaše silvestrovské selfie portréty
  • Chat heads (ta kolečka s profilovým obrázkem přátel, která vám zůstávají na obrazovce) budou ve stylu sněhových koulí
  • Speciálně tématicky laděné samolepky
  • Aplikace Stickered for Messenger, pomocí které budete moct do fotografií přidávat samolepky

K tomu prakticky není co dodat. Jednoduše si stáhnete aplikaci z Google Play nebo AppStore (tam teprve bude během následujících dnů přidán), otevřete v ní nějakou fotku a místo obličeje svého kamaráda tam plácnete třeba žábu. Fantazii se meze nekladou.

stickered_press_011

Těžko říct, jakou použitelnost něco takového jako samolepky do fotografií má, ale každopádně funkce by měla být dostupná jen přes svátky. Tak si ji dostatečně užijte.

Zdroje: Facebook, The Next Web, We Are Social Media

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru