Facebook: S novým nástrojem můžete vyhledávat i příspěvky

Facebook: S novým nástrojem můžete vyhledávat i příspěvky

Je to už téměř dva roky, co Facebook představil Graph Search, ambiciózní nástroj, který jste mohli použít k prohledávání všech vašich spojení, abyste našli osoby nebo stránky. Teď ho společnost významně aktualizovala. Od včerejška je kromě osob a stránek možné vyhledávat i konkrétní příspěvky.

Když začnete do vyhledávacího pole Facebooku něco psát, nabídne vám návrhy klíčových slov. Demonstrováno je to na příkladu, kdy někdo do vyhledávacího pole napsal „Jessica“ a s pomocí automatického doplňování přešel na „Jessica wedding“. A objevil se mu příspěvek Jessicy Muir Woods, ve kterém píše o své svatbě. To je novinka. Příspěvky jste dříve prohledávat nemohli.

jessica_wedding

Nové vyhledávání bude ideální pro mobily

„Lidi zajímají mobily,“ vysvětluje produktový manažer vyhledávání Facebooku Rousseau Kazi. „Víme, že to je jednou z vyhledávacích priorit společnosti. Lidé chtějí lepší a rychlejší mobilní vyhledávání.“

 

Rousseau taky vysvětlil, že si uvědomují, že na Facebooku je toho mnohem více než jen lidi a stránky. Důležité jsou vzpomínky, příspěvky. O to se lidé chtějí podělit, a tak je důležité právě v tomto obsahu umět vyhledávat.

Pak uvedl konkrétní příklad. Před několika měsíci se vsadil s pár kolegy a prohrál, takže se musel přijít do práce v kostkovaném oblečení. Vyfotili ho a fotku dali na Facebooku. Dřív by to možné nebylo, ale teď ji klidně dohledají. Stačí zadat jeho jméno a slovo „kostkované“, protože to se v příspěvcích s fotkou objevuje.

Vyhledávat můžete jen v tom, k čemu máte přístup

Důležité je uvědomit si, že nástroj není určený k tomu, abyste vyhledávali úplně ve všem, co bylo na Facebooku kdy zveřejněno. Vyhledávat můžete pouze v tom, co s vámi bylo sdíleno. K čemu nemáte přístup, to nedohledáte. Platí tady nastavené soukromí.

Nová vyhledávací funkce je pochopitelně dostupná zatím jenom anglicky na adrese search.fb.com a během několika příštích týdnů ji budou mít k dispozici všichni uživatelé z USA. Později by měla být uvedena v dalších lokalitách, na iOS a Android.

Pokud jde o stávající funkci Graph Search, tak ta konečně přichází na mobilní telefony. Nejdřív bude pro iOS, pak pro Androidy.

Zdroje: The Verge, search.fb.com, Searchengineland

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru