Facebook ruší jednu z nejhorších funkcí – složku „Další“ v doručené poště

dalsi zpravy

Složka „Další“ v doručených zprávách na Facebooku

Největší sociální síť se rozhodla zrušit jednu z nejhorších funkcí, a to složku „Další“ v doručených zprávách. Hlavním důvodem, proč jsou „Další zprávy“ označovány za špatnou funkci, je, že spousta lidí ani netušila, že něco takového existuje.

Složka „Další“ obsahuje zprávy od lidí, které nemáte v přátelích. Nicméně, tato složka se objevila pouze na desktopové verzi, nikoliv na mobilní. Nevýhodou je, že neobdržíte žádné oznámení, že vám byla nějaká zpráva do složky „Další“ doručena, a proto bylo velmi snadné ji přehlédnout. Funkce měla sloužit k eliminaci spamů.

Facebook se rozhodl tuto složku zrušit a nabídne novou funkci zvanou „Messenger Requests“, která vás upozorní, že jste obdrželi zprávu od uživatele, jehož nemáte v přátelích. Prozradil to David Marcus ve svém příspěvku na Facebooku.

11138087_10156280059890195_747446120843886788_n

Messenger Requests

„Odstraníme složku „Další“, která byla zpřístupněná pouze na desktopové verzi, a můžete přijímat či ignorovat nové žádosti, aniž by žadatel byl informovaný o tom, že jste si zprávu přečetli.“

Nyní vám bude moci posílat zprávy uživatel, kterého máte na sociální síti v přátelích, máte s ním již založené vlákno či s ním máte vzájemně synchronizovaná telefonní čísla. Takové zprávy obdržíte do doručených zpráv jako doposud.

Pokud vám pošle zprávu cizí uživatel, obdržíte upozornění do e-mailové schránky. Budete moci zprávu přijmout či ignorovat. Facebook chce nadále bojovat proti spamovým zprávám a zabránit falešným profilům.

„Ačkoliv to vypadá jako malá změna, je to poměrně velký krok dopředu.“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru