Facebook RED profile – další scam pro prohlížeč Chrome

Změna pozadí u profilu na Facebooku nebylo nikdy ohlášeny a nikdy v plánech samotného Facebooku. Pokud někdo přišel s nějakým nápadem, jak pozměnit pozadí, tak se jednalo o změnu zobrazení ve vašem prohlížeči. S něčím podobným přišla naposledy znovu po 8 měsících další aplikace, která umožňovala změnu pozadí Facebooku na červenou. Jednalo se o plugin pro prohlížeč Chrome.

Facebook RED profile

Plugin, který po instalaci do Google Chrome sliboval změnu pozadí červeně, zároveň získal ihned přístup k heslům, k osobním datům a vaším jménem ihned začal spamovat i vaše přátele na Facebooku a lákat je také ke změně pozadí. Plugin s nabídkou červeného pozadí se již ve výběru instalovatelný pluginů na stránkách Google Chrome nenachází, ale stále je hrozbou pro ty, co ho mají ve svém počítači nainstalován a pokouší se jej (nevědomky) dále šířit. Samotná aplikace představuje bezpečnostní hrozbu a proto je dobré se ho co nejdříve zbavit. Pomoci by měly následující kroky:

  • Odhlašte se z jakékoliv skupiny na Facebooku, která souvisí se změnou červeného profilu.
  • Přejděte do nabídky nástrojů a rozšíření v Google Chrome a odstraňte tento plugin.
  • Smažte všechny zmínky o této věci na Facebooku a kontaktujte i přátele, seznamte je s tímto problémem, případně jim pošlete tento článek o hrozbě. Vaším jménem jste totiž posílali přátelům různé spamy, nejen o tomto pluginu, ale i mnohé jiné nevyžádané sdělení. Mnozí na to mohli reagovat, nebo jste si je tím mohli pohnevať.
  • Změňte si heslo na Facebooku (po odinstalování hrozby, po odhlášení ze skupiny na Facebooku).
  • Pamatujte si pro příště, že změna pozadí se neobjeví jen tak z čista jasna. Určitě ji nevytvoří někdo z vnějšku. Změnit pozadí na Facebooku půjde jen a tehdy, až se samotný Facebook rozhodne, že uživatelům tuto možnost zpřístupní.

Komentáře

Nahoru