Facebook Reactions je ode dneška dostupný pro všechny uživatele

Facebook k dnešnímu dni zpřístupnil pro všechny uživatele Facebook Reactions. Tato nová funkce  vám umožní více možností vyjádření než nudné tlačítko „To se mi líbí“. Nově ta budete mít na výběr 6 emoji smajlíků, kteří budou vyjadřovat a to vztek, smutek, úžas, smích, jeee a srdíčko.

Abyste tyto reakce mohli použít, musíte najet myší na tlačítko ,,To se mi líbí” a chvíli počkat. Zobrazí se vám nabídka, kterou můžete vidět níže. Na mobilních telefonech funguje tato novinka úplně stejně, takže opět stačí podržet prst na tlačítku ,,Like” a přejíždět mezi reakcemi. Pokud jen na tlačítko kliknete, tak příspěvku dáte obyčejný ,,Like”, jako dříve. 

Pokud tuto novou funkci ještě nemáte, nezoufejte. Facebook nové funkce nikdy nespustí pro všechny uživatele naráz, ale postupuje postupně.

ooo_FBreact

Reakce měly přinést určité změny v algoritmech Facebooku

„Každý den chodí na Facebook lidé, aby zjistili, co se děje okolo nich a sami sdíleli příspěvky. Ty mohou být veselé, smutné, vtipné nebo provokativní. Naslouchali jsme vám a víme, že by mělo být více možností, jak rychle a jednoduše vyjádřit pocity, které ve vás příspěvky na zdi vyvolávají. A proto dnes uvádíme Reakce, rozšíření pro tlačítko „To se mi líbí“, které vám to umožní.“ uvedl produktový manažer Sammi Krug.

giphyRůzné reakce by také měly mít dopad na News Feed a jednotlivé stránky.

„Našim cílem je zobrazovat v news feedu ty příspěvky, na kterých vám záleží. Když někdo využije některou z reakcí, tak z toho usoudíme, že chce vidět podobné příspěvky. Ze začátku bude jedno, jestli použijete reakci „Haha“ nebo „To mě mrzí“, ale do budoucna chceme zjistit, jak jednotlivé reakce vyvážit tak, aby každý viděl příspěvky, které doopravdy chce vidět. Domníváme se, že je to také příležitost pro podniky a vydavatele, kteří mohou nyní lépe zmapovat, jak lidé reagují na jejich obsah. Reakce budou mít stejný vliv na reklamu jako samotné lajky,” uvedl Krug.

A podobně  to bude také u cílení reklam. Správci stránek uvidí přesné počty jednotlivých emotikonů ve statistikách. Zatím budou mít všechny reakce stejnou hodnotu, ale už brzy můžeme očekávat další změnu.

12782084_10208599284961031_312567679_n

Zdroj: Letemsvetemapplem

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru