Dnes vyšlo 15 článků

Facebook: Problémy kvůli jednomu hloupému příspěvku

Facebook: Problémy kvůli jednomu hloupému příspěvku

Je den po Dni svatého Patrika. Mladá žena musí podstoupit dechovou zkoušku. Projde bez problémů. Avšak pak se na svém facebookovém profilu pochlubí, jaké to měla štěstí, že nic nenadýchala, přestože ve skutečnosti pila. A co byste řekli, že se bude dít dál?

Na Facebook píšeme různé věci. Naši potomci se jimi možná jednoho dne budou bavit. Dozví se, že se zločinci vysmívali policii, matky dělaly ostudu svým dcerám a rychle jezdící řidiči se snažili najít někoho, na koho by mohli hodit vinu. Ano, to vše najdete na Facebooku. A teď se můžeme podívat na další takový krásný příklad.

Slavit se musí

Dvaadvacetiletá Colleen Chudney byla již pod podmínkou, protože v roce 2012 řídila pod vlivem alkoholu. To ji většinou donutilo, aby se alkoholu vyhýbala. Ovšem o takových příležitostech, jako je Den svatého Patrika, je to opravdu těžké. A chudák Chudney byla zrovna den poté požádána, aby se podrobila náhodné dechové zkoušce.

Dobrá zpráva je, že testem prošla. Méně dobrá zpráva ale je, že na Facebooku odhalila, že ve skutečnosti pila. Jasně. Jistě si také říkáte, že měla nejdříve přemýšlet…

522895891_1a59124510_b

Chtěla se pochlubit

Ale sociální sítě jsou prostě něco, co nemůžete ovládat. A zejména Facebook je něco, co naopak ovládá vás. Chudney tedy napsala, že ráno prošla dechovou zkouškou, přestože včera pila. V přesném znění to bylo takhle:

„Buzz killer for me, I had to breathalyze this morning and I drank yesterday but I passed thank god lol my dumba@@.“

Úžasná novinka z Facebooku se rychle dostala i do probačního úřadu. A tak tamní úředník zvedl telefon, zavolal Chudney a poblahopřál jí k její poctivosti.

To byl samozřejmě vtip. Takhle růžově to neskončilo. Úředník ji sice pochválil za poctivost, ovšem požádal ji, aby přijela na test moči. A co udělala Chudney? Bohužel opět bez přemýšlení neudělala moc chytrou věc. Prostě zavěsila.

Neuvěřitelná smůla

Tím prakticky porušila svoji podmínku a teď jí hrozí až 93 dnů ve vězení. To je opravdu docela smůla, protože podmínka jí měla končit už za několik týdnů.

Facebook je zjevně nebezpečnější než třeba kouření. Jeho účinky vás prostě dostihnou. Tak jako Cudney. Ta se teď musí vrátit k soudu.

Zdroje: Cnet, Dailytimes, obrázek: Flickr, Calispera, Pshab

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru