Dnes vyšlo 15 článků

Facebook přiznal bug, který zveřejnil data 6 milionů uživatelů

Facebook přiznal bug, který zveřejnil data 6 milionů uživatelů

Inženýři Facebooku opravili bug, který zveřejnil e-mailové adresy a telefonní čísla šesti milionů uživatelů dalším uživatelům, přiznala se společnost v pátečním oficiálním prohlášení.

Ke zveřejnění dat docházelo ve chvíli, kdy uživatel Facebooku použil nástroj pro stažení svých dat z Facebooku Download Your Information. Stávalo se, že společně se svými daty lidé také stáhli soukromé údaje – zejména soukromé e-maily či telefonní čísla – jiných lidí. Tato chyba byla původně způsobena neúmyslným špatným uložením dat, pomocí nichž Facebook zasílá uživatelům doporučení na přidání přátel.

Bug nenapáchal větší škody, říká Facebook

Facebook sám píše, že bug patrně nebyl vypuštěn schválně se zlým úmyslem a ani nebyly zaregistrovány stížnosti uživatelů. Podle Facebooku bug ani nemohl napáchat větší škody, neboť odhalené údaje obvykle stejně náležely osobě, která se s uživatelem, který její data získal, tak či onak znala a údaje nebyly poskytnuty společnostem ani vývojářům.

Společnost nyní hodlá kontaktovat všechny postižené uživatele speciálním e-mailem a omluvit se jim.

Bug byl odhalen díky speciálnímu programu Facebooku na odhalování bugů, takzvanému White Hat programu, v rámci něhož společnost platí odměnu minimálně 500 dolarů každému, kdo ji soukromě upozorní na možné narušení bezpečnosti a soukromí na Facebooku.

Zdroje: https://goo.gl/DwZw0

https://goo.gl/JRISp

Komentáře

Nahoru