Dnes vyšlo 15 článků

Facebook: Příspěvky, které se po nastaveném čase odstraní

Facebook: Příspěvky, které se po nastaveném čase odstraní

Na Facebooku se neustále něco mění. Lidé jsou nadšení nebo si stěžují. Z designových změn jsou většinou znechucení. Nicméně pokud jde o nové funkce, obvykle se radují. Tentokrát Facebook přichází s další novinkou, kterou by mohl využívat úplně každý.

Facebook podle všeho plánuje něco jako datum trvanlivosti. S nadsázkou by se to dalo tak nazvat, ale vysvětlíme si, o co přesně jde. Facebook se domnívá, že když něco publikujete, možná to na svém profilu nechcete mít navždycky. Třeba vám stačí jen hodinka, den, týden a pak by se obsah mohl odstranit. V tomto duchu testuje novou funkci.

Tahle novinka byla objevena v poslední aktualizaci Facebooku pro iOS. Nikde jinde ji ještě neuvidíte. Nicméně jasně se spekuluje o tom, že ji Facebook testuje a pokud se jí povede dobře, bude dostupná pro všechny – jak na webu, tak v mobilních zařízeních.

Zatím si mohou uživatelé vybírat pouze omezené časy odstranění svého příspěvku. Facebook jim nabízí jen několik hodnot od hodiny až po týden.

facebook-post-expiration

Co myslíte? Facebook se zřejmě inspiroval od Snapchatu, ale může se to tady vůbec někomu hodit?

Zdroj: PCmag, We Are Social Media

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru