Facebook připouští, že jeho aplikace vybíjí baterii u iPhonu

Spousta lidí tráví na Facebooku několik hodin denně. Nicméně, uživatelé vlastnící iPhone zaznamenali, že se použitím aplikace Facebooku mnohem rychleji vybíjí baterie. Po těchto stížnostech sociální síť vydala aktualizaci, která by měla tento problém vyřešit.

Sociální síť vysvětlila problémy, které vedly k nadměrnému vybíjení baterie.

facebook_logo

Facebook aplikace nadměrně vybíjela baterii iPhonu.

„Nedávno jsme obdrželi zprávy od některých uživatelů, že dochází k nadměrnému vybíjení baterie u iPhonu při použití aplikace Facebook. Hledali jsme příčiny těchto problémů,“ uvedl technický manažer Facebooku Ari Grant ve svém příspěvku na sociální síti. „Našli jsme několik klíčových problémů a přicházíme s vylepšeními v nové verzi aplikace, která již byla zveřejněná.“

Ari Grant dokonce uvedl, z jakých důvodů aplikace vybíjela baterii iPhonů. Prozradil, že kód v aplikaci způsobil „CPU spin“, čímž aplikace potřebovala vyšší výkon procesoru telefonu. CPU spin by se dal porovnat k malému dítěti v autě, které se pořád ptá: „Už jsme tam? Už jsme tam? Už jsme tam?“

A druhá příčina, která způsobovala nadměrné vybíjení baterie, je připisována tichému zvuku, které běží na pozadí.

„Pokud opustíte Facebook aplikaci po sledování videa, audio relace někdy zůstane otevřená a běží potichu na pozadí aplikace,“ řekl Grant.

Současně technický manažer vyvrátil pochybnosti, že by Facebook na pozadí sledoval lokaci telefonu. Pokud v nastavení nepovolíte sledování lokace, na pozadí sledování zařízení neběží.

Aktualizace aplikace Facebook s opravami chyb je nyní k dispozici v App Store.

Zdroj / Foto: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru