Facebook přichází se systémem, který zakazuje nahotu na sociálních sítích

Facebook představuje inovativní systém, který dokáže rozpoznat publikování intimních fotografií obsahující nahotu. A tímto způsobem se snaží, aby uživatelé takové fotografie dále nešířili, a to zejména v případě, pokud se jedná o pomstu od bývalého partnera či jiného nepřejícného člověka.

Systém dokáže nejen detekovat nahotu na fotografiích, ale také dokáže rozpoznat tvář, a tu přiřadit ke konkrétnímu uživateli na sociální síti. Uživatel, který je na nelichotivé fotografii vyobrazený, obdrží upozornění, že se někdo pokusil sdílet jeho snímek, na němž je nahý. Dále Facebook zabrání tomu, aby sám uživatel sdílel svou porno fotku, protože by toho mohl v budoucnosti litovat.

smartphone-2123520_1280

Zdroj: Pixabay

Detekční systém bude fungovat na Facebooku, Instagramu i Messengeru. Facebook varuje, že pokud uživatel se bude snažit nahé fotky sdílet několikrát i přes upozornění, může mu být zablokován účet.

„Jakmile se někdo pokusí sdílet fotografii i poté, co byl obrázek nahlášen našim systémem a odstraněn, upozorníme ho, že porušuje podmínky používání našich služeb a že jsme zablokovali jeho pokus o sdílení této fotografie. Během vývoje tohoto systému jsme spolupracovali s odborníky v této oblasti,“ uvádí Facebook.

Sociální síť Marka Zuckerberga se k zavedení takového systému rozhodla poté, co skupina vojáků v zahraničí masivně sdílela na sociálních sítích kompromitující fotografii vojačky z jejich skupiny. Ale takových případů je po světě spousta, přičemž nemálo je jich i u nás.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru