Facebook přichází s novinkou u tlačítka Like

V září Mark Zuckerberg naznačil, že Facebook pracuje na způsobu, jak rozšířit slavné tlačítko Like. Facebook chce, aby lidé dávali tlačítku Like konkrétnější význam. Tlačítko bude obsahovat sadu šesti emoji smajlíků, pomocí kterých budete moct vyjádřit aktuální reakci.

Facebook uvedl, že zkušební verzi budou mít k dispozici pouze lidé, žijící ve Španělsku a Irsku. Proč si společnost vybrala zrovna tyto dvě země? Adam Mosseri, produtový ředitel Facebook uvedl, že zrovna tyto dvě země mají uživatelské základny bez rozsáhlé mezinárodní sítě přátel. Pro společnost Facebook je tedy mnohem lepší testovat novou funkci v uzavřené skupině.

screen-shot-2015-10-08-at-11-58-04

Obecně řečeno, malá sada emoji smajlíků je pro některé online uživatele na sociálních sítích známá. Podobnou funkci totiž umožňuje síť Slack, uživatelé mohou reagovat s různými možnostmi na příspěvky.

Reagovat bude snadné

Emoji smajlící budou dostupní jak pro mobilní, tak i pro desktopové verze Facebooku na profilech přátel, stránkách, a skupinách. Reakce bude tedy fungovat jednoduše. Stačí, když se na mobilním telefonu dotknete tlačítka a vyjede vám širší nabídka smajlíků. Podobně to bude fungovat i na počítačích.Přidáním nových emoji smajlíků chce vlastně udělat Facebook krok vpřed. Facebook chce uživatelům poskytnout více než jen palec nahoru. Někdy prostě palec nahoru pro vyjádření aktuální situace nestačí. Produktový ředitel říká, že někteří lidé používají samolepky jako způsob reakce, při kterém nemusí nijak komunikovat.

screen-shot-2015-10-08-at-17-05-09

Zdroj: Techcrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru