Dnes vyšlo 15 článků

Facebook překonal hranici 2 miliónu inzerentů, uvádí na trh manažera reklam

Facebook překonal hranici 2 miliónu inzerentů, uvádí na trh manažera reklam

Na Facebooku inzeruje přes 2 miliony uživatelů. Investice do reklam jsou v řádech desítek miliard dolarů. Facebook věří, že počet inzerentů stále poroste a uvádí na trh vlastní aplikaci pro správu reklam.

Facebook se rozhodl pomoci svým inzerentům a minulé úterý (24.2) na trh uvedl mobilní aplikaci pro správu reklam. Tato aplikace je nyní dostupná pouze ve Spojených státech a pouze pro operační systém iOS. Facebook ale slíbil že do několika týdnů bude aplikace dostupná po celém světě a do konce tohoto roku si ji budou moci nainstalovat i majitelé telefonů s Androidem.

Spuštění aplikace přímo souvisí s oznámením, že Facebook překonal hranici 2 milionů inzerentů, z čehož posledních 500 000 přibylo od července minulého roku. Facebook se rozhodl vyjít vstříc milionům platících zákazníků a nabídl jim svou vlastní aplikaci pro správu reklam. Facebook tvrdí, že přes 800 000 inzerentů použije mobilního správce reklam třetích stran alespoň jednou za měsíc. To už je důvod proč udělat vlastní aplikaci.

Facebook ad manager

V této aplikaci bude moci uživatel sledovat statistiky svých reklam, upravovat rozpočty a plány, přijímat oznámení přímo na svůj telefon a tím efektivně spravovat všechny své reklamy.

Více o aplikaci se dozvíte na blogu Facebooku

2 miliony a stále stoupá

Počet zakoupených reklam na Facebook stále stoupá a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl nárůst uživatelů, kteří do reklamy investují zpomalit. Například v minulém čtvrtletí se investice do reklamy na Facebooku vyšplhala na neuvěřitelných 3,59 miliard dolarů z čehož 69% prokliků pochází z mobilních zařízení.

 Naším cílem je udělat svět více otevřený a propojený a důležitou součástí toho všeho je pomoci lidem spojit se s podniky. Dnes bychom chtěli vyjádřit poděkování Vám a všem našim partnerům. 2 miliony je velké číslo a stoupá každým dnem. Budeme dále pracovat na tom abychom Vám poskytli co nejlepší služby, takže můžete pokračovat ve vytváření pracovních míst a příležitostí ve vaší firmě a tím posunout celý svět zase o kousek dál.”

 

Zdroj: Marketingland.com, Martin Beck

Štítky: , ,

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru