Facebook překládá vaše příspěvky do různých jazyků. Záleží na tom, kdo ho čte

Spousta uživatelů na sociální síti Facebook má ve svém seznamu přátele ze všech koutů světa. Poslední aktualizace systému umožňuje, abyste promluvili ke svým přátelům v jejich rodném jazyce. Ať už máte švédské bratrance, francouzské přátele či německé kolegy. Vaše příspěvky se zobrazí v různých jazycích.

Největší sociální síť Facebook připravila funkci, která umožní uživatelům zveřejnit příspěvky v několika různých jazycích. Příspěvek napíšete v českém jazyce, poté vyberete další jazyky, do kterých bude příspěvek přeložený. A nástroj zobrazí vašim přátelům jazykovou variaci podle toho, jaký jazyk mají nastavený oni.

překlad 01

Příspěvek na Facebooku můžete přeložit do různých jazyků. Zdroj: Facebook (screenshot z videa)

Znamená to tedy, že pokud jste napsali příspěvek v českém jazyce, bude zobrazený ve španělštině pro vaše španělské přátele a ve francouzštině pro vaše francouzské přátele.

překlad 02

Vybrat si můžete z 45 jazyků. Zdroj: Facebook (screenshot z videa)

Pokud chcete použít novou funkci, stačí u příspěvku kliknout na možnost Zveřejnit v několika jazycích. Poté vyberete jazyky, do kterých má být příspěvek přeložený. Aktuálně je k dispozici 45 jazyků světa. A čím více budou uživatelé tuto funkci používat, tím lepší budou překlady.

překlad 03

A zvolit můžete několik jazyků zároveň. Zdroj: Facebook (screenshot z videa)

„Nebude to pomáhat pouze k lepší komunikaci mezi různými skupinami, které mluví různými jazyky. Pomůže to zlepšit naše modely strojového překladu, nashromáždíme nové údaje z méně běžných jazyků. A také chceme odstranit jazykovou bariéru na Facebooku,“ uvedla společnost.

Zdroj: Mirror

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru