Facebook představuje nástroj, který má zabránit sebevraždám v přímém přenose

Ve světě dojde každých 40 sekund k sebevraždě, nebo k jejímu pokusu, přičemž sebevražda je druhou nejčastější příčinou úmrtí lidí ve věku od 15 do 29 let. Spousta uživatelů ventiluje své emoce prostřednictvím sociální sítě, a tak se může státe, že narazíte na příspěvek vedoucí k existenční problémům. Z tohoto důvodu Facebook představil nástroj pro prevenci proti sebevraždě.

Facebook integroval nástroj pro prevenci sebevražd, aby mohl pomáhat lidem v reálném čase. Tento efektivní nástroj bude pracovat s umělou inteligencí a různými vzory chování uživatelů, aby dokázal zabránit sebevraždě uživatele.

ssi-live-broadcaster-support

Zdroj: Facebook

Už od roku 2015 můžete nahlásit podezřelý status či komentář uživatelů přímo Facebooku, který má týmy pracující po celém světě 24 hodin 7 dní v týdnu. Tyto týmy hodnotí přicházející zprávy o nahlášených příspěvcích a upřednostňují podezřivé statusy, jež napovídají o mentální nepohodě uživatele. Nicméně nový nástroj by měl takové chování uživatele sledovat díky automatickému skriptu. Ten by měl sledovat živá videa, prostřednictvím nichž sebevrahové vysílají svou vlastní smrt.

Nástroje pro prevenci sebevraždy byly vyvinuty před více než 10 lety ve spolupráci se zdravotnickými organizacemi, jako jsou Save.org, National Suicide Prevention Lifeline, Forefront a Crisis Text Line. V roce 2016 sociální síť začala spolupracovat s dalšími 70 partnery po celém světě. Dokonce spolupracuje s lidmi, kteří mají osobní zkušenost s pokusem o sebevraždu, aby zjistila, jak tací lidé uvažují.

„V poslední době jsme zaznamenali několik tragických momentů – jako například sebevražd – které byly vysílané naživo. Vše mohlo dopadnout jinak, kdyby existoval nějaký nástroj pro prevenci a někdo by takové video či příspěvek nahlásil. Abychom zabránili podobným případům, můžeme se pokusit vybudovat sociální infrastrukturu na pomoc naší komunitě, která vyřeší určité problémy ještě před tím, než nastanou,“ napsal Mark Zuckerberg na Facebooku.

Aktuálně se tento nástroj testuje v USA, ale později se dostane i do dalších zemí.

Zdroj: Facebook

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru