Dnes vyšlo 15 článků

Facebook představí bezplatné posílání peněz pomocí Messengeru

Facebook představí bezplatné posílání peněz pomocí Messengeru

Aby těch změn na Facebooku nebylo málo, rozhodl se tento sociální gigant nabídnout uživatelům online platbu mezi přáteli pomocí Messengeru.

Facebooku přišlo hloupé, aby uživatelé kteří si mezi sebou posílají peníze, dělí si výdělky nebo platí za reklamu používali externích platebních bran. Rozhodli se tuto funkci nabídnout uživatelům přímo ve svém Messengeru.

Zdroj: techcrunch.com

Foto: techcrunch.com

Mezi ikonkami pro smajlíky nebo fotografie přibude ještě tlačítko se znakem ,,$”, které bude sloužit k zaslání jakékoliv částky a to zcela bez poplatků. Ke svému účtu si budete moci připojit svoji kreditní kartu, přes kterou následné platby budete provádět.

Zasílání bude možné jak v desktopové verzi, tak na iOS i Androidu. Službu jako první spustí v Americe.

Facebook zaznamenává přes 1 milion plateb každý den napříč reklamou a aplikacemi. Proto se rozhodl nebýt závislý na službách jako je PayPal a vyvinout vlastní platební systém.

Stane se Facebook konkurentem známé služby PayPal?

Vytvořením platební brány přímo v Messengeru se Facebook stává potencionálním konkurentem služby PayPal a jim podobným. Stejně jako tyto služby i Facebook bude mít své platby založeny na P2P komunikaci – tedy přímou komunikaci mezi zařízením plátce a adresáta.

,,Máme velice dobré vztahy s Facebookem od roku 2008 a spolupracujeme na jednoduchých platbách v globálním měřítku pro Facebookové hry a reklamy. Vždy jsme udržovali dobré vztahy s ostatními platebními bránami a budeme dále spolupracovat s Facebookem tak jako s ostatními platformami na tom, aby platby na internetu byli co nejjednoduší.” vyjádřil se PayPal.

Facebook také předeslal, že se nesnaží dělat žádný platební byznys. Platbami bez poplatků se jen snaží udělat Messenger více užitečný, výrazný a lepší. Reaguje tak na miliardové příjmy z reklam, které zatím procházejí přes PayPal.

Tímto krokem se také Facebook snaží zase o něco déle udržet uživatele na jejich stránce, aniž by museli kvůli něčemu odejít.

V současné době na vývoji spolupracuje také PayPal, Braintree a Stripe.

Jak budou platby probíhat?

Transakce a platby budou šifrované a jejich zpracování bude plně zabezpečené.

,,Platby budou prováděny v zabezpečeném prostředí a budou odděleny od ostatních částí Facebooku. Budou také zvlášť monitorovány a vyhodnocovány.” uvedl Facebookový tým pro boj proti podvodům.

Příjetí platby pak bude trvat od jednoho do tří dnů jako u běžných převodů.

Jakmile bude služba spuštěna, přibude v Messengeru znak ,,$” vedle nálepky a fotografie. Po kliku se vás Facebook zeptá na detaily platební karty (Visa nebo Mastercard). Platby pak budou chráněny platebním pinem, který zadáte v Messengeru při každé platbě, u iPhonu můžete samozřejmě použít TouchID.

Foto: techcrunch.com

Foto: techcrunch.com

Následně zadáte částku a kliknete na tlačítko Zaplatit. Peníze se okamžitě odeberou z vaši karty (tak jako při klasické platbě přes internet) a pošlou se na účet příjemce. Facebook nebude peníze vůbec držet a poslány budou přímo.

Pokud Facebook spustí platby celosvětově, znamenalo by to bezplatné posílání financí po celém světě. Pokud by tedy někdo pracoval v zahraničí, může takto posílat peníze domů.

Facebook ale stále opakuje, že půjde pouze o platby mezi přáteli a prozatím pouze v Americe.

 Zdroj: techcrunch.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru