Dnes vyšlo 15 článků

Facebook pracuje na vlastní aplikaci novinek

Na Facebooku je dost lidí, kteří tam chodí jen proto, aby sledovali, co se děje ve světě. Spolu s Twitterem změnil způsob, jakým se dozvídáme o světovém dění, a vypadá to, že to je jen začátek. Facebook prý pracuje na samostatné aplikaci, která nám bude servírovat denní novinky.

Facebook už testuje novou aplikaci, která umožní médiím sdílet nejnovější zprávy se svými followery. Novinky budou krátké, maximálně 100 znaků, a budou obsahovat URL adresu vedoucí na vlastní zpravodajský web. Vydavatelé budou moci sdílet pouze své URL adresy, nikoliv odkazy na weby třetích stran.

Pro nás jako uživatele to bude znamenat stažení nové aplikace a označení médií a témat, které chceme odebírat. Následně uvidíme stručný přehled novinek. Pokud budeme o některé z nich chtít vědět více, stejně nás odkaz přesměruje na zpravodajský web. Je to celé půjde bez přímé interakce s Facebookem.

Aplikace je údajně testována v alfa režimu a Facebook doposud nevydal žádné oficiální informace.

“Nebudeme se k těmto spekulacím vyjadřovat,” uvedl mluvčí Facebooku.

Byl by to jen další přírůstek do rozvíjejícího se portfolia. V současné době Facebook kromě hlavní aplikace provozuje Messenger, Instagram, WhatsApp a méně známé aplikace – Hyperlapse, Slingshot a Groups.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru