Facebook pracuje na svém vlastním smartfonu

Sociální síť Facebook se vydala cestou výroby nového mobilního zařízení a zaměstnala několik bývalých spolupracovníků společnosti Apple. Tito vývojáři připravovali populární iPhone a jeden pracoval na iPadu.

Facebook se snaží potřetí o vlastní smartfon. Poprvé začal vývoj v roce 2010, ale skončil neúspěchem. V roce 2011 se Facebook dohodl s jihokorejskou společností HTC a začal vyvíjet smartfon Buffy, který je stále ve vývoji.

Nyní Facebook dokonce koupil společnost Motorola Utility a má tedy technické zázemí. Také může poskytnout hotový operační systém předávání zpráv, využití kalendáře a výměnu videa. Brzy otevře obchod s aplikacemi. Facebook má k dispozici 16 miliard dolarů z kotování akcií na burze a může si dovolit nějakou společnost koupit, třeba může ovládnout RIM nebo HTC. RIM je totiž oceněna na 6 miliard a HTC na 11,8 miliardy dolarů.

Pokud Facebook nebude mít podíl na trhu smartfonů, zanechá jej konkurenčnímu Apple. A také vyhledávací službě Google s operačním systémem Android.

Zdroj: New York Times

Komentáře

Nahoru