Co o vás říkají vaše statusy na FB?

Co o vás říkají vaše statusy na FB?

Skupina výzkumníků z Pensylvanské univerzity objevila úplně nový a odlišný způsob, jak analyzovat lidskou osobnost. Ke své analýze využili Facebook statusy 75 tisíc dobrovolníků. Ze studie lze vypozorovat i rozdíly mezi extroverty a introverti, ženami či muži a mnoho dalšího.

Výzkumnici analyzovali více než 700 milionů slov, vět a témat z Facebooku u 75 tisíc dobrovolníků. Ti kromě toho vyplňovali i standartní osobnostní testy. Jedná se zatím o největší studii tohoto typu a rozsahu na světě.

Výsledky toto výzkumu zveřejnili i formou slovních obláčků, ze kterých lze přehledně vyčíst nejpoužívanější slova. Bez problému se v nich zorientuje i obyčejný smrtelník.

Čím větší je dané slovo, tím více sedí k dané skupině.Čím je červenější, tím že častěji používané. Tučnost pak vyjadřuje celkový rozsah používanosti daného slova.

Extroverti a introverti

Jako první se podíváme na introverzi a extroverzi. Nejčastěji používané slovo u extrovertů je „party“ (slavnost, mejdan). Za ním jsou slova „girls“ (holky), „love you“ (miluju tě) a „cant wait“ (nemůžu se dočkat).

Dále se zde ve velkém množství objevují slovní spojení „night with“ (noc s) nebo „great night“ (úžasná noc). Často se zde objevují skupiny slov týkající se oslav, užívání si života, mejdanů, přátel nebo noci.

A introverti? Suverénně nejpoužívanějším slovem je „anime“ – označení animovaných filmů a seriálů z Japonska. Dále na předních místech jsou slova „internet“, „computer“ (počítač), pokemon či manga – označení pro komiksy z Japonska.

Celkově introverti velmi často používají slova týkající se počítačů, anime nebo internetu. Dále často používaji zkratky (wtf, omg,…) či smajlíky. Zajímavosti je, že se zde i často objevuje slovo „ne“ a podobné citoslovce.

Extroverti a Introverti

Neurotici a lidé emočně stabilní

Tady se opět žádné velké překvapení nekoná. Neurotici jsou lidé, co trpí neurózou – duševní porucha, při které pacient trpí stavy úzkosti, emoční tísně atp. A to se projevuje i na jejich statusech.

Nejčastěji používají slovo „fucking“ (zkur*ené). Podobně smutné jsou i další slova v pořadí: „sick of“ (mít něčeho až po krk), „depression“ (deprese), „depressed“ (deprimovaný) či „pissed“ (naštvaný).

V jejich slovníku se často objevují pocity, stres, frustrace či naštvanost. Podle statusů tedy moc šťastní nejsou. Za to lidé emočně stabilní jsou na tom přesně naopak.

Nejčastějším slovem u emočně stabilních lidí je „success“ (úspěch). Téměř stejně často používané je ale i slovo „basketball“. Určitě není náhoodu, že mezi nejpoužívanější slova patří i „soccer“ (fotbal), „workout“ (cvičení) nebo „beach“ (pláž).

Nejčastěji používané skupiny slov se týkají krásného dne, kolektivních sportů, pláže nebo mejdanů o víkendu. Objevuje se zde i náboženství. Že by tedy křesťanství zaručovalo štěstí?

Facebook toho o vás může hodně říc

Ženy a muži

Co mají ženy nejraději? Samozřejmě že „shopping“, tedy nakupování. Dále je v pořadí srdíčko „<3“, „excited“ (nadšený), „ love you“ (miluji tě). Dále se zde objevují slova jako čokoláda, maminka nebo přítel.

Nejčastěji ženy mluví o úžasné rodině, o svoji lásce, o narozeninách a o roztomilých zvířátkách. Vcelku vtipně proto působí muži, kteří nejčastěji používají slovo „fuck“ (souložit, vysr*t se na).

Často i používají podobné slovíčko „fucking“ (zkur*ený). Muži samozřejmě často mluví o videohrách – na předních místech se zde objevují slova jako „ps3“ nebo „xbox“, ale třeba i „my girlfriend“ (moje přítelkyně).

Kromě videoher často řeší i války, fotbal a politiku. A co nejčastěji na Facebook píšete vy?

Facebook nám řekne rozdíli mezi pohlavými

Zdroj: businessinsider.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru