Facebook: Podvodná soutěž o iPhone, kde vyhrál jenom admin stránky

Facebook: Podvodná soutěž o iPhone, kde vyhrál jenom admin stránky

Na Facebooku se to jenom hemží soutěžemi. Princip je vždy stejný – stačí něco lajknout či sdílet, a tím jste zařazeni do soutěže. Bohužel často se jedná o podvod. To je i případ této soutěže, na které se navíc admin obohatil o nový iPad.

 

Za touto soutěží stojí admin FB stránky Nejkrasnější holkyღ, který pravděpodobně spravuje i další FB stránky – například True Story Bro. Ve čtvrtek vyhlásil soutěž o iPhone 5, ale později se ukázala jako podvodná a byla adminy stránky smazána.

Naštěstí naše redakce si to naštěstí stihla poznamenat:

Podvodná soutěž o iPhone 5

Vypadá to jako normální soutěž…

Na první pohled se jedná o typickou soutěž – lajknout příspěvek, něco malého udělat a napsat, že máte hotovo. 1. a 3. krok je jasný, ale ještě je třeba objasnit to nejdůležitější – kde je třeba hlasovat.

Soutěž Alza.cz

Odkaz je skryt pomocí zkracovače bit.ly. Admin měl k tomu dobrý důvod. Zkrácený odkaz totiž vede na soutěž internetového obchodu Alza.cz, konkrétně na jeden soutěžní obrázek.

Na Alza.cz totiž probíhá dětská soutěž s názvem „Letní vánoce“. Její princip je jednoduchý – stačí nakreslit obrázek na tématiku letních vánoc, nahrát jej, a získat co nejvíce hlasů.

Každý den vyhraje obrázek s nejvíce hlasy. A zkuste hádat, který obrázek vyhrál ve čtvrtek. Ano, byl to ten, na který odkazovaly zmiňované FB stránky. Vyhrál to vcelku s přehledem:

alza_soutez

 A co uživatelé?

Admin těchto stránek si tedy může užívat nového iPadu mini od Alzy. A uživatelé, co hlasovali, aby vyhráli nový iPhone? Ti mají smůlu. Na FB stránkách byl tento příspěvek smazán, takže se dá očekávat, že na to lidé prostě zapomenou.

A kdo ví, třeba za pár měsíců se opět takhle pokusí zneužít své fanoušky. Existuje jediná možnost jak tomu zabránit. Upozornit na tento podvod své přátele a opustit tyto FB stránky.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru