Facebook platí hvězdám na YouTube a Vine, aby vytvářely živý obsah

Před několika týdny se objevila zpráva o tom, že sociální síť Facebook platí přes 50 milionů dolarů celebritám a mediálním společnostem za vytvoření live-stream obsahu. A nyní se na povrch dostala další zajímavost. Sociální síť, kterou má pod svými křídly Mark Zuckerberg, platí hvězdám na YouTube a Vine přes 2,2 miliony dolarů.

V porovnání s množstvím peněz, které Facebook platí mediálním společnostem a celebritám, je částka vynaložená na YouTube a Vine hvězdy příjemná. A v neposlední řadě společnost platí každému ze serverů Buzzfeed, The New York Times a CNN kolem 3 milionů dolarů. Facebook je schopen zaplatit nemalé částky za to, aby byl živý obsah kvalitní.

hands-1167622_1280

Facebook platí hvězdám na YouTube a Vine, aby vytvářely živý obsah. Zdroj: Pixabay

Osobnost videoslužby Vine – Jon Paul Piques – je jednou z nejlépe placených hvězd. Za pět videí v průběhu následujících dvou měsících dostane téměř 120 tisíc dolarů. Jeho profil má celkem 11 milionů sledujících. Na YouTube zase Ray William Johnson dostane v průběhu následujících pěti a půl měsících za videa 224 tisíc dolarů. A ostatní osobnosti videoslužeb, jako jsou Brent Rivera, Logan Paul či Andrew Bachelor, dostanou po 200 tisících dolarech.

Co myslíte? Zvolil Facebook správný způsob, jak vyvíjet větší tlak na své konkurenty?

Zdroj: WERSM

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru