Dnes vyšlo 15 článků

Facebook plánuje přidat do Messengeru aplikace třetích stran

Facebook plánuje přidat do Messengeru aplikace třetích stran

Příští týden ve středu a ve čtvrtek bude mít Facebook v San Franciscu vývojářskou konferenci F8. Na téhle většinou každoroční (nekoná se úplně každý rok) události obvykle představuje významné nové funkce a nástroje. Během jejího konání na místě také probíhají workshopy a debaty pro vývojáře.

Právě se začalo spekulovat o tom, co za novinku bude představeno letos. Mashable má od svých zdrojů informace o tom, že chce Facebook do Messengeru integrovat aplikace třetích stran. Ještě není jasné, jak bude integrace vůbec vypadat a o jaké třetí strany vlastně půjde. Ale víme, že jich bude asi dvacet a počet bude pravděpodobně narůstat.

build_better

Všechno odhalí nadcházející konference

Jaké mají vůbec aplikace třetích stran význam?

Facebook poprvé uvedl Messenger jako samostatnou aplikaci v roce 2011. Průlom ale přišel loni v létě, když oznámil, že zprávy půjdou z mobilu posílat jen přes Messenger, nikoliv přes aplikaci Facebooku.

Co si budeme povídat, mnoho uživatelů to naštvalo, a tak se Facebook stále snaží jim ukázat, že Messenger se opravdu vyplatí. Nedávno například přidal možnost uskutečňovat přes svoji komunikační aplikaci platby.

Určitě se inspiroval u dalších úspěšných aplikací, jako jsou asijský WeChat a Line. I tyto komunikační nástroje totiž podporují aplikace a služby třetích stran.

Co můžeme očekávat?

Třeba pro WeChat existuje spousta rozšíření. S aplikací 2 Lines můžete WeChat používat ze dvou SIM karet a pohodlně mezi nimi přepínat. Cleaner vám zase umožní uklidit staré konverzace, které zpomalují váš mobil (hlavně problém Androidů). S TTPod můžete sdílet s přáteli hudbu. Message Locker zamkne vaše tajné zprávy v aplikaci WeChat.

Podobné věci nám může zanedlouho nabízet také Messenger.

message-locker

Třeba budeme mít brzy zamčený i Messenger

Otevření Messengeru třetím stranám z něj udělá samostatnou platformu. Už to nebude jen doplněk Facebooku, jako tomu bylo doposud. Mnohem více se ale dozvíme příští týden na F8. Budeme vás informovat.

Zdroje: Mashable, Hongkiat

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru