Facebook: Pište si na profil, co chcete, stejně vám to nepomůže

Facebook: Pište si na profil, co chcete, stejně vám to nepomůže

Čas od času se Facebookem šíří různé poplašné zprávy. Problémem je, že to často na první pohled nejsou až takové blbosti, takže jim spousta lidí věří. Aktuálně se Facebookem jedna taková zpráva, které se říká hoax, šíří.

Facebook vám určitě v upozorněních zobrazil notifikaci toho, že od 1. ledna platí nové podmínky.  A že s nimi používáním Facebooku souhlasíte. Zároveň vás vyzývá, abyste si novinky přečetli. Ale kdo z vás to udělal?

facebook_podminky

Pročetli jste si je?

Nikdo, je nám to jasné. A je to vlastně dobře, protože kdybyste to četli, mohli byste se také pěkně vyděsit a začít se bát o své osobní údaje a veškeré na Facebooku publikované informace. Právě tak se zřejmě bojí lidé, kteří na Facebooku píší následující statusy:

„V reakci na novou politiku FB vás informuji, že všechny mé osobní údaje, ilustrace, kresby, články, karikatury, obrázky, fotografie, videa, atd., jsou předmětem mých autorských práv (v souladu s Bernskou úmluvou).

Pro komerční využití všech výše uvedených předmětů autorského práva je v daném případě vyžadován můj písemný souhlas!

FB je nyní veřejná společnost. Proto se všem uživatelům sociální sítě doporučuje umístit na svých stránkách podobné „oznámení o soukromí“, jinak (pokud toto oznámení nebylo na internetových stránkách alespoň jedenkrát zveřejněno), je automaticky umožněno využívat vaše osobní údaje, vaše fotografie a informace zveřejněné ve zprávách na stránkách vašeho profilu.

Každý, kdo čte tento text, jej může zkopírovat na svůj profil na FB. Díky tomu budete chráněni autorským zákonem.

Touto zprávou informuji Facebook o tom, že šíření, kopírování, využívání mých osobních údajů, nebo jakékoli jiné akce ve vztahu k mému profilu na sociální síti je bez mého svolení zakázáno. Tento zákaz se vztahuje rovněž na zaměstnance, studenty, agenty nebo jakýkoliv jiný personál, který je tímto nebo jiným způsobem smluvně spojen s Facebookem.“

Vážně si myslíte, že se tím Facebook bude řídit?

Nebude. Pravda je taková, že Facebook rozhodně nečte vaše statusy. A i kdyby to dělal, nikdy vás nebude poslouchat. Je to přesně naopak. To vy jste povinni řídit se jeho pravidly, se kterými jste souhlasili, když jste si zakládali účet.

Zajímavé je, že se tento hoax navíc nešíří poprvé. Byl tu už několikrát a lidé stále nepochopili, že jim fakt vůbec k ničemu nepomůže. Poprvé se objevil zřejmě v červnu 2012 po změně podmínek a od té doby se stále dokola vynořuje téměř při každé další změně soukromí, kterou Facebook ohlásí.

A mimochodem pokud opravdu chcete vědět, co nového na vás Facebook ve svých podmínkách chystá, mrkněte na náš přehled.

Komentáře

Nahoru