Facebook oznámil, že otevřel v Londýně inženýrskou kancelář

K Menlo Parku v New Yorku a Seattlu přibylo další vývojové pracoviště. Společnost má zatím 22 volných míst v nové kanceláři. Facebook má inženýry roztroušené na svých dalších četných amerických i zahraničních kancelářích, ale toto je první oficiální mezinárodní inženýrská kancelář.

Město Londýn údajně perfektně vyhovuje potřebám Facebooku. Softwarový inženýr a vedoucí týmu Philip Su napsal: „Náš tým bude v Londýně začínat v malém, soustředí se na budování základu zkušených inženýrů, kteří porostou v čase a nakonec se zaměří na výrobky v klíčových oblastech, jako jsou mobilní telefony a platforma.“

Společnost má v současné době přes 901 milionů měsíčních aktivních uživatelů. Více než 80 % těchto uživatelů je mimo USA a Kanadu. Poptávka po inženýrech daleko převyšuje v Silicon Valley a USA nabídku. Facebook se snaží proniknout do jiných oblastí s talenty. Londýn má místní technickou komunitu se spoustou velkého technického talentu. I když existují talenty i v dalších oblastech, Londýn nepředstavuje jazykovou bariéru.

 Zdroj: Tech Crunch

Komentáře

Nahoru