Facebook opouští produktový šéf Ross Blake

Z prostředí Facebooku přišla nečekaná zpráva. Produktový šéf Facebooku Ross Blake odchází z firmy přibližně měsíc poté, co sociální síť představila vlastní vyhledávač Graph Search. Na tuto skutečnost upozornil TechCrunch.

Jeden z důležitých zaměstnanců Facebooku svou budoucnost blíže nespecifikoval. Naznačil jen, že “je čas vyzkoušet nové věci”. Své oznámení Blake přitom ladil v humorném stylu.

“Odcházím, protože redaktor Forbesu požádal nejlepšího přítele svého syna Todda, aby mu řekl, jestli je Facebook stále skvělý a on odpověděl, že ne,” napsal v příspěvku.

Bývalý produktový šéf přišel do Facebooku v roce 2007 poté, co Zuckerberg koupil startup Parakey. V rámci něj Blake společně s Joem Hewittem pracoval na platformě, která měla představovat jakési “přemostění” mezi desktopovým a webovým světem. Rozbíhal také projekt internetového prohlížeče Firefox, už jako 14letý začal pracovat pro Netscape. Ve Facebooku vyzkoušel hned několik různých pozic. Začínal jako inženýr, později působil jako produktový manažer až nakonec dosáhl na post ředitele produktu.

Zdroj: https://www.zive.sk/facebook-opusta-produktovy-sef/sc-4-a-307299/default.aspx

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru