Facebook opět mění algoritmus News Feedu. Co uvidíte jako první?

Facebook se rozhodl lehce pozměnit algoritmus News Feedu, neboť z něj chce vyřadit příspěvky pro vás nezajímavé. Největší sociální síť k tomuto rozhodnutí dospěla po masivním průzkumu mezi uživateli.

News Feed by měl uživatelům poskytnout informace a příspěvky, o které mají zájem. Na příspěvky potom reagují čtyřmi typy akcí – kliknutím, lajknutí, komentováním a sdílením. Právě tyto čtyři aktivity hrají důležitou roli při výběru příspěvků, které se objeví na prvních příčkách. Nicméně doposud algoritmus nezaznamenával, co je podstatné konkrétně pro vás a zda je pro vás daný příspěvek zajímavý.

A smartphone user shows the Facebook application on his phone in Zenica, in this photo illustration

Facebook mění algoritmus.

Každý den Facebook prováděl průzkum zvaný Feed Quality Panel a tázal se tisíce lidí, aby ohodnotili svůj zážitek z příspěvků. Dokonce je vyzýval, aby prozradili, jak by měla sociální síť vylepšit obsah k jejich lepšímu zážitku.

Ve stejném okamžiku probíhal ještě jeden průzkum, na který odpovídaly desítky tisíc uživatelů z celého světa. U každého příspěvku měli uvést ohodnocení prostřednictvím hvězdiček.

Facebook se uživatelů ptal: „Jak jste spokojení s tímto příspěvek v News Feedu?“

Facebook se snaží porozumět příspěvků, které lidé rádi uvidí ve svém News Feedu. A právě tyto průzkumy mu mají pomoci porozumět.

„News Feed bude kombinovat příspěvky, které chcete pravděpodobně zhlédnout a současně u kterých se nějak vyjádříte,“ bylo uvedené v příspěvku na blogu Facebooku.

Ačkoliv se na první pohled zdá, že se jedná o malou a nepatrnou změnu, pro vlastníky stránek je to poměrně významný krok. Sociální síť dokonce varuje, že v některých případech může být zaznamenán pokles doporučení stránek.

Zdroj / Foto: Facebook blog

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru