Facebook omylem uživatelům zobrazoval to, co neměl

Jak by se vám líbilo, kdybyste na Facebooku u každého svého statusu viděli, kolika lidem se zobrazil? Přesně to se v posledních dnech na Facebooku dělo. My to můžeme jen potvrdit. Stejně jako ostatní jsme si mysleli, že sociální síť vyvalila novou funkci, ale ono ne. Jednalo se o chybu, uživatelé k takovým údajům nemají mít přístup.

První uživatelé hlásili, že se jim u příspěvků zobrazuje počet zhlédnutí jejich přáteli, ve středu. Nadšení z toho ale nebyli. Většina lidí tvrdila, že to nahání hrůzu nebo je to stresuje. Docela to chápeme. Vidíte, že má váš příspěvek 124 zobrazení, a přesto ho lajkli jen dva lidé!

fb-views

Dosah vidí normálně jen stránky

Stránky normálně vidí dosah („reach“) svých příspěvků, ale to je něco jiného. Tentokrát Facebook zobrazoval zobrazení („views“). Běžní uživatelé by ovšem neměli vidět ani jedno z toho. Veřejný je jen počet lajků a sdílení.

Počet zobrazení se ukazoval jen na mobilní stránce Facebooku, ne však v mobilní aplikaci. V současné době už ho asi neuvidíte, Facebook pracoval na jeho odstranění.

views

Mluvčí Facebooku potvrdil Mashable a The Verge, že se skutečně jedná o chybu a rozhodně ne o novou funkci. (dokonce ji ani do budoucna neplánují) Chyba se přitom nedostala ke všem uživatelům. Pokud jste tedy měli to štěstí, snad jste si ho náležitě užili. Odteď už se musíme spolehnout zase jen na lajky a sdílení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru