Facebook odstranil fotografii teenagera s lymfatickou malformací hlavy

Facebook odstranil fotografii teenagera s lymfatickou malformací hlavy

Šestnáctiletý obyvatel Norska, Embret Henock Haldammen, prostě nahrál na Facebook svou fotku. Byla ovšem smazána a přišlo mu oznámení, že profilový obrázek porušuje zásady Facebooku. Jenže on za to přece nemůže, že je nemocný!

Embret neobdržel žádné bližší informace o tom, proč vlastně byla jeho fotografie odstraněna. Avšak bylo mu to hned jasné. Problémem je lymfatická malformace obličeje, kterou má už od narození. Díky ní má trochu zvláštní tvar hlavy.

„Jsme zvyklí na to, že si na něj lidé ukazují, zírají na něj a smějí se mu,“ řekl Embretův otec norskému zpravodajskému webu. „Ale to, že se i Facebook chová jako malé dítě a ne jako velká rozumná společnost, je otřesné.“

Problém se přitom objevil až teď. V minulosti měl Embret na profilové fotografii obrázek, na kterém pózoval s bývalým norským premiérem. V něm Facebook žádnou chybu neviděl.

embret-fotka

Nikdy dřív problémy s fotkami neměl

Fotografii prý někdo nahlásil

Mluvčí Facebooku pro Skandinávii na situaci reagovala tak, že jim fotografii nahlásil nějaký uživatel. Někdy to prý bývá dobře, když uživatelé nahlásí nevhodný obsah, tentokrát to ale bylo nesprávné. Fotografie samozřejmě není žádným způsobem v rozporu s politikou Facebooku.

Zároveň se jednalo o chybu lidského faktoru. Ve Facebooku pracují lidé, kteří se zabývají zpracováváním žádostí na odstraňování fotografií, a jeden z nich se prostě spletl.

„Omlouváme se za nepříjemnosti, které jsme způsobili, a již jsme podnikli kroky, které by do budoucna měly zabránit podobným událostem.“

Embret si pak na profil dal novou fotku s titulkem „Doufám, že mi tady tenhle obrázek nechají. Jsem takový, jaký jsem, a vypadám tak, jak vypadám.“

embret

Embretova současná profilová fotografie už je v pořádku

Zdroj: Arstechnica

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru