Facebook nevěřil tomu, že je Nahooikaikakeolamauloaokalani skutečné jméno

Chudák Chase Nahooikaikakeolamauloaokalani Silva podle Facebooku není skutečný. Sociální síť totiž říká, že chce, abyste vždy věděli, koho si přidáváte do přátel, a jejich bezpečnostní opatření prý pomáhají udržovat komunitu v bezpečí. A tak blokují účty s podezřelými jmény.

Nicméně přestože je pro Chasea těžké to dokázat, jeho prostřední jméno o délce 29 písmen je skutečné.

„To je moje jméno,“ napsal Chase ve Facebookovém příspěvku krátce poté, co byl požádán o to, aby si ho změnil. „Jsem hrdý Havajan, který chce ukázat světu své havajské jméno.

Dlouhé jméno prý svém vnukovi vybrala prababička, která mluvila původním havajským jazykem. Znamená něco jako „být silný a čerpat sílu z nebe“. Nicméně z Facebooku muselo být odstraněno. Chase se totiž bez jeho úpravy nemohl dostat na svůj účet, a tak ho změnil jen na písmenko „N“. Pak se mohl dostat i k řadě informačních stránek a odkazů, které vedou k formuláři, v němž musí uživatelé předložit schválené dokumenty potvrzující jejich identitu.

„Vždycky jsme po lidech vyžadovali, aby ve svých facebookových profilech používali skutečnou identitu,“ vysvětluje Andrew Souvall, zástupce Facebooku.

Falešná jména si prý lidé dávají stejně jen proto, aby se mohli špatně chovat.

Facebook by neměl diktovat, jak se můžete a nemůžete jmenovat

Chase sám sebe popisuje jako hrdého muže, a tak nemá v plánu kontaktovat Facebook, aby jim dokázal, že se takhle skutečně jmenuje. Myslí si ovšem, že by sociální síť neměla svým 829 milionům denně aktivních uživatelů říkat, jaká jména mohou a nemohou používat. Už z hlediska ochrany identity. Někteří lidé si nedávají jiná jména pro zábavu, dělají to, aby si ochránili soukromí.

„V očích Američana to samozřejmě není standardní jméno,“ dodal nakonec Chase, „ale je to jméno, na které jsem pyšný.“

Mimochodem Chase se díky svému příběhu s neobvyklým jménem stal celosvětově slavným. V pátek nás všechny na Facebooku informoval, že mu přišla spousta žádostí o přátelství.

Zdroj: Huffington Post

Komentáře

Nahoru