Facebook nechce muži věřit, že se jmenuje Avatar

V Arizoně žije pár Avatarových, kteří nejsou modří, nemluví Na’vijsky a nepochází z Pandory. Jsou to úplně normální stvoření lidské rasy, jen Facebook jim nechce věřit. Myslí si, že si z něj se svým příjmením dělají legraci.

Minulý týden médii proběhla zpráva, že muž jménem Balizar Orion Avatar se pokusil přihlásit na Facebook a zjistil, že jeho účet byl smazán. Pan Avatar je čerstvě ženatý a jeho manželka Audra problémy s přihlášením nemá. Facebook jí totiž ani nedovolil změnit si příjmení na Avatarová.

Pár se oprávněně domnívá, že zablokování účtu je spojené s kultovním trhákem z roku 2009 Jamese Camerona s názvem Avatar, protože Facebook si potrpí na zadávání opravdových jmen. Nikdo nevypátrá, že se z Honzy Nováka přejmenujete na Pepu Řeháka, ale Avatar zní trochu podezřele.

4192902635_341130c233_b

„Vlastně jsem přemýšlel, že bych zavolal Jamesi Cameronovi a pověděl mu o svém příjmení,“ nechal se slyšet Avatar. „Možná by bylo dobré nějaké odškodnění.“

Jenže ve skutečnosti není s příjmením Avatar problém jen kvůli filmu. Jako avatar je totiž běžně označován i profilový obrázek lidí, a tak je tohle klíčové slovo na seznamu potenciálně falešných jmen.

Balizar a Audry byli požádáni, aby Facebooku vyfotili nějaký identifikační průkaz. Tím se prokáže, že je jejich příjmení legitimní.

Fotka: Flickr – Kempton

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru