Facebook: Nastavení soukromí u statusů

Jistě to znáte. Jste v práci, chcete něco sdílet na Facebooku se svými přáteli, pak si ale uvědomíte, že v přátelích máte i šéfa a tak se na to  nakonec vykašlete. Přitom to tak vůbec nemusí být – na Facebooku lze jednoduše upravit okruh osob pro sdílení.

Jak na nastavení soukromí

Málokdo si totiž všimne malého nenápadného tlačítka vedle „Přidat příspěvek“.

barva

Po kliknutí na toto tlačítko (nemusí tam být jenom nápis „Veřejný“, může to být i „Přátelé“, záleží na aktuálním nastavení) se vám objeví roletka, kde si můžete vybrat:

barva_2Pokud chcete, aby váš status mohl vidět skutečně každý, tak vyberte „Veřejný“. Pokud jenom vaši přátelé, tak jednoduše vyberte „Přátelé“. Stejně si zde můžete vybrat i z vašich seznamů – například vaši kolegové či obyvatelé stejného paneláku.

Pokud chcete něco jiného, tak klikněte na Vlastní nastavení a otevřete roletku:

roletkaOproti minulé nabídce je zde navíc „Přátelé přátel“ a „Konkrétní uživatel nebo seznamy.“ To první asi není třeba vysvětlovat, tak se tedy pustíme do toho druhého.

Zde můžete napsat, s kterými lidmi chcete daný status sdílet:

barva_4A zde můžete napsat, s kým nechcete daný status sdílet – např. váš šéf.

barva_3

Upozornění

Při práci s tímto nástrojem si musíte dát pozor na pár věcí. Tento nástroj si pamatuje osoby, se kterými jste naposled sdíleli informace a toto nastavení využívá automaticky při dalších statusech. Musíte tedy myslet na to, že pokud se jedná jenom o jednorázovku, tak je poté třeba nastavení zase navrátit do původních kolejí.

Dále si musíte uvědomit, že nastavneí soukromí se řídí profilem Timeline dané osoby. Pokud tedy budete něco sdílet na zdi své kamarádky, tak se to bude řídit jejím nastavením Timeline a ne tím vaším.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru