Facebook nás špehuje zase o kousek více

A je to tady zase. Facebook o nás ví každým rokem více a více informací. Jak vyspívají technologie, může je lépe používat k monitorování různých záležitostí. A tak se teď chystá zjišťovat, co posloucháme a na co se díváme v televizi. Úplně sám. A úplně sám to také bude sdílet s vašimi přáteli.

Loni Facebook přidal novinku, s jejíž pomocí ve statusu můžete vyjádřit své pocity. Zadáte, že se cítíte šťastně, smutně nebo naštvaně, a objeví se i odpovídající smajlík. Můžete přidat různé aktivity, jako je sledování Mužů v černém, nebo třeba cestování s obrázkem letadla. Od spuštění této funkce byla ve statusech využita 5 miliardkrát. Teď jde společnost ještě o krok dále. Za chvíli už do své aktualizace statusu nebudete muset absolutně nic psát, Facebook bude aktualizovat automaticky.

Shazam v bledě modrém

Nejnovější verze Facebooku pro iOS a Android automaticky rozpozná skladbu, kterou právě posloucháte, nebo televizní pořad, který právě sledujete, a do vašeho stavu ji přidá. Znáte Shazam? Nebo TrackID? Tak to je prakticky něco podobného.

Jakmile začnete psát nový status, funkce se zaposlouchá nebo „zasleduje“ do obrazovky vašeho zařízení, na kterém píšete status. Úplně automaticky to ale nefunguje. Před prvním použitím ji musíte povolit kliknutím na nové tlačítko. Pak se záznam bude nahrávat a třiceti sekundová část písničky nebo dialogu z filmu je přidána i k vašemu statusu, aby si ji mohli všichni vaši přátelé poslechnout.

facebook-identify-tv-and-music

Má to ale pár háčků. Především to funguje zatím jen v USA, ale to je dočasná situace. Můžeme jen doufat, že než se funkce dostane k nám, bude už trochu vychytanější. Teď totiž dokáže rozpoznávat pouze 160 televizních kanálů a několik milionů písní…

Zdroje: The Verge, Daily Mail

Komentáře

Nahoru