Facebook nám umožní dělat více věcí offline

Jedním z největších problémů, kterým při používání sociálních sítí čelíme, je absence spolehlivého připojení k internetu. Obzvlášť na cestách je to komplikované, a tak se teď Facebook snaží aspoň trochu fungovat v offline režimu.

Cílem Facebooku je „umožnit lidem přístup k příběhům, které jsou pro ně nejdůležitější“. Tenhle cíl ovšem nemůže efektivně plnit, pokud se k němu lidé nemohou připojit. Ve většině městských oblastí to není problém, ale po celém světě existuje mnoho lidí, kteří nemají přístup k ničemu lepšímu než 2G připojení

Facebook na ně myslí a v současnou chvíli testuje změny, díky kterým by se měl lépe načítat i na pomalém připojení a měl by umožnit chystat si příspěvky, když jste offline.

12350969_306617576175441_1225831725_n

Zobrazení na pomalejším připojení

První změna se týká toho, jak se budou řadit jednotlivé příspěvky. Facebook si je načte, když jste připojeni, a zobrazí je i tehdy, když jste offline. Důležité příspěvky se objeví nahoře, ty, které jste už viděli, se vám zobrazovat nebudou, a ty, u nichž se nestačily načíst obrázky, budou dole. Jednoduše se vám bude nahoře zobrazovat to, co se stihlo načíst, takže se nestane, že dostanete příspěvky bez obrázků.

Facebook se bude navíc celý den starat o to, že má načtené pouze nejrelevantnější a nejaktuálnější příspěvky. Pořád to bude aktualizovat.

Offline komentování

Druhá změna se týká interakcí s příspěvky. Lajkování a sdílení offline už není úplnou novinku, ale teď bude možné offline dokonce komentovat. Komentář se zveřejní, až budete znovu online.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru