Facebook nám radí, o čem máme psát statusy

Přiznejme si to, na sociální sítě chodíme pátrat po všem možném. Sledujeme nejúžasnější GIFy, nejnovější virální videa, odkazy na weby s překvapujícími zprávami nebo fotky přátel. Často v tomto obsahu hledáme inspiraci. Ale kdo z nás chce, aby nás inspiroval přímo Facebook a ne jeho obsah?

Přesně to se teď Facebook pokouší dělat. Dává nám inspiraci. Někteří uživatelé mohli vidět, že jsou jim při psaní statusu nabízena témata, o kterých se aktuálně mluví.

SuggestedTopics

SuggestedTopics2

SuggestedTopicsDetails

Facebook také analyzuje, o čem se vyjadřujete v komentářích, a podle toho navrhuje, co byste si asi tak mohli napsat do statusu. Například tento uživatel během NBA hodně komentoval basketbal.

suggest-facebook-update

Otázkou zůstává, zda je to od Facebooku vůbec dobrý krok. Sociální sítě jsou přece od toho, abychom vyjádřili sami sebe… Nicméně Facebook toho testoval už mnoho a ne všechny funkce se dostaly ke všem uživatelům. Třeba se ukáže, že tohle byl omyl.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru