Facebook nabídne tlačítko „Call to action“ pro vaše stránky

Facebook nabídne  tlačítko „Call to action“ pro vaše stránky

Facebook představil novou sadu funkcí, z nichž se jedna týká přidání tlačítka „Call to action“ (tedy výzva k akci) pro administrátory stránek. Toto tlačítko pomůže stránkám dosáhnout stanovených obchodních cílů.

Facebook přidává možnost nastavení tlačítka týkající se výzvy k akce pro vaše stránky, a tak lépe dosáhnout stanovených cílů. Nyní byla tlačítka s výzvou k akci testována s firmou Dollar Shave Club (online prodejce), a výsledky byly velmi pozitivní. Firmě tato varianta přinesla spoustu nových uživatelů, a v porovnání s ostatními variantami zde byla dosažena 2,5x vyšší konverze (= situace, kdy zákazník vykoná námi žádanou akci, například vyplní formulář nebo provede nákup).

10734322_370172486484175_300765986_n

Facebook nabízí 7 různých tlačítek týkajících se výzvy k akci, ze kterých si můžete vybrat nejvhodnější variantu odpovídající právě vašemu cíli, a samozřejmě nechybí ani počítadlo, které vám dává přehled o množství kliknutí. Toto tlačítko se nachází v horní části stránky, hned vedle tlačítka LIKE.

Z nyní dostupných tlačítek jsou tedy k dispozici tyto varianty:

  • Book Now = Rezervujte nyní
  • Contact us = Kontaktujte nás
  • Use app = Použijte aplikaci
  • Play game = hraj hru
  • Shop now = kupte ihned
  • Sign up = přihlašte se
  • Watch video = podívejte se na video

Poté, co se rozhodnete, které tlačítko si nastavíte na své stránce,    Facebook se vás zeptá, kam chcete uživatele, který na něj klikne, přesměrovat. Můžete tedy nastavit přesměrování na webovou stránku nebo verzi stránky pro mobilní telefony, a dokonce je možné nastavit si, kde v Androidu a iOS chcete, aby byla výzva k akci zobrazována.

zdroj:   wearesocialmedia.gr      venturebeat.com

obrázek: wallpaperseries.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru