Facebook může způsobit přeludy a šílenství. Udělejte si rychlý test, zda jste na něm závislí!

Facebook může způsobit přeludy a šílenství. Udělejte si rychlý test, zda jste na něm závislí!

Facebook již neodmyslitelně patří do života naší generace. Jedná se o prostředek komunikace, sociálního života, ale i podnikání. Izraelští vědci se ovšem na Facebook zaměřili kritičtěji a přišli s několika znepokojivými výsledky.

Podle nich totiž Facebook může v lidech vyvolat psychotické stavy a v některých případech dokonce halucinace. Vše je dáno tím, jak je Facebook návykový – což je fakt, který již mnohokrát prokázaly různé vědecké studie z celého světa a který jistě může potvrdit nejeden z nás. Závislost na Facebooku může ovšem podle vědců z Tel Avivu způsobit psychické problémy, a to i u lidí, kteří dříve žádnou psychickou poruchou netrpěli a nemají ani zkušenost s braním drog.

Za vším hledej osamělost

Podle izraelských vědců je na vině vzrůstající vliv internetu na naše životy a růst s užíváním internetu spojených psychických problémů. Facebook je nedílnou součástí toho všeho. Mnoho uživatelů sociálních sítí je velmi osamělých, neboť například bydlí v méně osídlených oblastech a mají problém si najít přátele ve svém okolí. Facebbok pak může vyvolat pocit ublížení a zrady.

Jedna žena uvedla, že její virtuální kamarád vystoupil z obrazovky a sáhl na ni. Žena tráví denně na Facebooku více než 80 minut. 85% lidí, kteří vlastní Facebook, se na něj přihlašují denně, 26% má problém se z něj odhlásit.

Jste závislí na Facebooku?

  • Cítíte potřebu ho používat více a častěji?
  • Používáte Facebook k tomu, abyste zapomněli na osobní problémy?
  • Snažili jste se přestat používat Facebook, ale neúspěšně?
  • Cítíte se vyčerpaní a nešťastní, když nemůžete Facebook používat?
  • Způsobuje vám používání Facebooku problémy v práci či při studiu?

Pokud jste odpověděli třikrát a vícekrát ano, dávejte si pozor – pravděpodobně jste na Facebooku závislí!

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/digital-internet/196431/vedecka-studie-facebook-zpusobuje-preludy-a-muzete-z-nej-zesilet-udelejte-si-test-zda-jste-na-nem-zavisli.html

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru