Facebook Messenger nově i na Windows Phone

Facebook Messenger nově i na Windows Phone

Uživatelé Windows Phone těšící se na Facebook Messenger, aplikaci určenou pro přijímání a odesílání zpráv na Facebooku, už nebudou moc dlouho čekat. Microsoft totiž oznámil, že se této aplikace během „několika týdnů“.

Za tímto oznámením stoji konkrétně Joe Belfiore, vedoucí sekce Windows Phone. Ještě k tomu dodal:

Pracujeme s Facebookem již nějakou dobu. Zatím to vypadá dobře a zákazníci se již brzy dočkají.

Podle Belfiora byl rok 2013 velmi dobrým rokem pro WP, i díky slušnému rozšíření ve Velké Británii a v Itálii. Navíc na Windows Phone v poslední době přibylo mnoho aplikací – namátkou třeba Vine, Waze nebo Instagram.

Zatím pro Android a iOS, již brzy i pro WP

Zatím pro Android a iOS, již brzy i pro WP

 

Nyní je v obchodě Windows Phone více než 200 tisíc aplikací s více než 4 miliardami stáhnutí. A prý by se zde měli objevit i další známé aplikace.

S Facebook Messenger je spojena ještě jedná novinka – jeho verze pro osobní počítače se ruší. Facebook Messenger pro Windows vyšel březnu 2012. Zrušení se dočká 3. března, tedy asi 2 rok po jeho vydání.

Tato zpráva se ukazuje všem uživatelům Facebook Messengeru

Tato zpráva se ukazuje všem uživatelům Facebook Messengeru

O tom, co stojí za zrušením se dá pouze spekulovat, zatím nejsou známy další informace. Zkázu Messengeru pravděpodobně způsobili samotní uživatelé. Facebook nejednou elegantně upozorňoval na existenci desktopového klienta, ale přesto se nesetkal s velkou odezvou.

Dá se říci, že Facebook Messenger pro desktop je fiaskem. Ve verzích pro Android a iOS se mu docela daří, ale stejně sklízí kritiku. Zajímalo by nás, jak to bude dále. A co si o tom myslíte vy?

 

zdroj: techcrunch.com, thenextweb.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru