Facebook Messenger: Dvojka v žebříčku těch nejstahovanějších

Největší sociální síť oslavuje úspěch. Aplikace Facebook totiž dobyla zlato a Messenger pro změnu stříbro. Obě aplikace patří do top dvojky nejstahovanějších aplikací všech dob. 

Na krásném 2. místě v žebříčku těch nejstahovanějších aplikací pro zařízení s iOS se zrovna před nedávnem umístila aplikace Facebook, která je nainstalována pomalu v každé chytré placce. Ale vzhledem k tomu, že místa v tomto žebříčku se pravidelně mění, tak analytická společnost App Annie vydala nový, ve kterém jasně oznámila celému světu, že největší sociální síť obsadila zlatou pozici a dostala se tak na samotný vrchol.

Na druhém místě Messenger

A hned na druhém místě Messenger, který nabil na slávě jen díky tomu, že Facebook loni v létě zrušil přístup ke zprávám v klasické facebookové aplikaci. Uživatelé, kteří si chtěli psát, si hold museli stáhnout samostatnou aplikaci. A tak nyní využívá Facebook Messenger přes 800 milionů aktivních uživatel.

Druhá nejstahovanější aplikace všech dob, Messenger

Krok správným směrem

Takže můžeme říct, že Mark udělal krok správným směrem a zvýšil tak povědomí o své značce. Vybudovat dvě aplikace, které obsadí první dvě pozice – to už se vyplatí.

Kdo je ještě v top desítce?

  1. Facebook
  2. Messenger
  3. YouTube
  4. Instagram
  5. Skype
  6. WhatsApp
  7. Find My Phone
  8. Google Maps
  9. Twitter
  10. iTunes U

Když se podíváte pozorně, zjistíte, že v seznamu je i několik aplikací, které se sice „Facebook“ nejmenují, ale spadají také pod tuto společnost. Facebook totiž získal aplikace jako WhatsApp nebo Instagram.

Další aplikace Facebooku

Další aplikace Facebooku

K používání vám stačí jen telefonní číslo

Messenger má však výhled i do budoucna. Pokud ho chcete využívat, nepotřebujete ani účet na Facebooku. Stačí jen telefonní číslo, což znamená, že má šanci se v budoucnu stát nejrozsáhlejším a nejoblíbenějším nástrojem v oboru komunikace. Telefonovat přes internet je prostě cool!

 

Telefonování budoucnosti

Telefonování budoucnosti

Výhody díky osobnímu asistentovi M

Tím si zároveň Facebook otevřel pomyslná zadní vrátka pro ty uživatele, kteří nechtějí spadnout do “chapadel” největší sociální sítě. Zároveň službu mírně zatraktivnili. A to díky možnosti plateb mezi uživateli díky osobnímu asistentovi zvanému „M“.

Zdroj: Forbes, expandedramblings

Komentáře

Nahoru