Facebook mění tlačítko „Like“

Všudypřítomné tlačítko „Like“, respektive „To se mi líbí“, konečně dostává moderní vzhled. Původní verze měla počítadlo vedle tlačítko, nicméně vzhledově přívětivější varianta má počítadlo vnořené přímo v modré ikoně. Facebook si od změny slibuje, že lidé začnou tlačítko mnohem více používat.

Změny můžete pozorovat na obrázku níže, kde vlevo se nachází staré tlačítko a vpravo nové tlačítko.

facebook-like

Vlevo původní tlačítko, vpravo nové tlačítko, Zdroj: DigiDay

„Naší hypotézou bylo to, že více lidí bude rozumět ikoně vztyčeného palce,“ uvedl Facebook s tím, že přepracovaná verze by měla být jasnější a odvážnější.

Asi 30 % zobrazení tlačítka „Like“ se děje na mobilních telefonech, čímž sociální síť dokazuje, že je pro ni mobil velice důležitý. Pochází z něj 82 % reklamních příjmů Facebooku. A vedle tlačítka „Like“ se podobné úpravy dočkalo také tlačítko „Share“, „Follow“ či „Save“. Nová sada tlačítek se už brzy objeví také v Instant Articles.

Zdroj: DigiDay, Zdroj titulní fotografie: Pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru