Dnes vyšlo 15 článků

Facebook mění tlačítko „Like“

Všudypřítomné tlačítko „Like“, respektive „To se mi líbí“, konečně dostává moderní vzhled. Původní verze měla počítadlo vedle tlačítko, nicméně vzhledově přívětivější varianta má počítadlo vnořené přímo v modré ikoně. Facebook si od změny slibuje, že lidé začnou tlačítko mnohem více používat.

Změny můžete pozorovat na obrázku níže, kde vlevo se nachází staré tlačítko a vpravo nové tlačítko.

facebook-like

Vlevo původní tlačítko, vpravo nové tlačítko, Zdroj: DigiDay

„Naší hypotézou bylo to, že více lidí bude rozumět ikoně vztyčeného palce,“ uvedl Facebook s tím, že přepracovaná verze by měla být jasnější a odvážnější.

Asi 30 % zobrazení tlačítka „Like“ se děje na mobilních telefonech, čímž sociální síť dokazuje, že je pro ni mobil velice důležitý. Pochází z něj 82 % reklamních příjmů Facebooku. A vedle tlačítka „Like“ se podobné úpravy dočkalo také tlačítko „Share“, „Follow“ či „Save“. Nová sada tlačítek se už brzy objeví také v Instant Articles.

Zdroj: DigiDay, Zdroj titulní fotografie: Pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru