Dnes vyšlo 15 článků

Facebook mění správu účtů zemřelých

Facebook mění správu účtů zemřelých

Doposud Facebook respektoval to, že když někdo zemře, měl by jeho profil zmizet do ústraní. Pokud o to pozůstalí požádali, byl profil viditelný jen pro přátele. To bylo samozřejmě výhodné, protože není příliš příjemné, když se vám zemřelý člověk neustále připomíná a jeho profil se tváří, jako že je aktivní.

Avšak teď se věci mění. A k horšímu, zdá se.

Facebook mění své podmínky ohledně toho, co bude dělat s účty zemřelých uživatelů. Namísto tzv. memorizování (zvěčnění) účtu, bude účet nadále běžně aktivní. Facebook chce totiž respektovat volbu uživatele, kterou provedl, když byl naživu. To, že když člověk zemře, má na Facebook pravděpodobně už jiný názor a rád by z něj zmizel, už společnost nějak nevidí.

Změnu prý společnost provedla ze dvou důvodů. Chtěl respektovat soukromí svých zemřelých uživatelů, ale také umožnit jejich blízkým mít na ně nějakou vzpomínku.

A právě k té vzpomínce se vztahuje ještě jedna novinka. Pamatujete si na tzv. Look Back videa? To jsou přesně ta videa, kterých byl nedávno plný celý Facebook, když oslavoval své desáté narozeniny. A tato videa si mohou pozůstalí nechat vytvořit na památku. Navždy tak zůstanou uchovány nejpopulárnější statusy či fotografie jejich blízkých.

a-look-back-facebook

„Změny tohoto typu jsou součástí větší snahy pomoci lidem, kteří na Facebooku čelí náročným výzvám, jako je úmrtí,“ uvedli Chris Price a Alex DiSclafani z facebookového týmu.

Změna je život

Že by to byly zrovna změny k lepšímu, se říci moc nedá. Look Back videa zřejmě někdo využívat bude, když o to podle Facebooku tolik uživatelů žádalo. Ale to, že vás budou profily vašich již nežijících známých neustále strašit, už tak výborné není.

A jak to řešit? No je tu jen jediná možnost. Pokud se chystáte umřít, sdělte někomu své přihlašovací údaje, aby mohl následně váš účet deaktivovat.

Zdroje: Gigaom, Digital Trends, Buzzfeed, obrázky: Sdprofessionalsllc

Komentáře

Nahoru