Facebook koupil stovky patentů od IBM, aby zabránil soudním sporům

Facebook koupil stovky patentů od IBM, aby zabránil soudním sporům

Nejpopulárnější sociální síť Facebook koupila od technického giganta IBM stovky patentů, aby byla lépe připravená na případné patentové spory. Zprávy o nákupu patentů potvrdil agentuře DPA i tiskový mluvčí Facebooku. Další detaily však neposkytl.

Facebook koupil od IBM podle zahraničních médií 750 patentů. Dobře informovaný zdroj potvrdil, že Facebook mohl za patenty zaplatit několik stovek milionů dolarů. Sociální síť Facebook vlastnila v USA koncem roku pouze 56 patentů, což je velmi malý počet v porovnání s jinými technologickými společnostmi. Dalších 503 patentů měl Facebook v registračním procesu.

V minulosti nakoupil patenty také od HP nebo služby Friendster. V souvislosti s patenty je nutné připomenout, že sociální síť Facebook minulý týden kvůli údajnému porušení desítky patentů zažaloval server Yahoo. Facebook označil žalobu za nepochopitelný krok a také uvedl, že se bude bránit všemi prostředky.

Zdroj: BusinessWeekend.com

Štítky: , ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru