Facebook koupil službu Storyline.com. Společně hodlají posunout Facebook zase o kus dál

Největší sociální síť na světě pohltila další projekt. Tentokrát se jedná o web Storyline.com, který sloužil k takovému sociálnímu šíření vlastních zkušeností uživatelů (příběhy, vlastní zážitky apod.). Suma, za kterou Facebook Storyline.com koupil je zatím však neveřejná.

Dle vyjádření zakladatelů Storyline.com, je v přípravě také nástroj, který umožní zmigrovat už vypublikované příběhy na jinou platformu. Uživatelům teď také nezbývá, než se modlit, aby tuto službu nepotkal stejný konec jako Posterous. Jelikož v samotném vyjádření není uvedeno, zda služba bude pokračovat, zda zcela zanikne atd. Pouze, že tým, který pracoval téměř dva roky na Storyline, se připojí k Facebooku. Facebook se tímto do jisté míry zbavuje své potenciální konkurence. Nově získaný tým se má podle informací serveru AllThingsD připojit k týmu, který ve Facebooku pracuje na „timeline“ a tuto zeď příspěvků dále vylepšovat. Je možné, že sociální obr bude chtít do svého produktu přinést část toho, co nabízí již zmiňovaný Tumblr.

O Storyline.com

Jde o službu, která se hodně podobá klasické „timeline“ z Facebooku a populární blogovací síti Tumblr. Uživatelé zde mohou sdílet a vytvářet své příběhy a odpovídat otázky a ostatní takové příběhy a profily sledovat. Přesný počet uživatelů Storylane není znám, startup nicméně získal investici 2,8 milionu dolarů od skupiny investičních fondů a andělských investorů. Specialitkou je, že v týmu Storyline působí také slovenský designér Matej Hřeščák. A díky pohlcení Facebookem se tak stane nejspíše prvním Slovákem, který bude pracovat pro Facebook.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru