Dnes vyšlo 15 článků

Facebook koupil Parse – poskytovatele backendu pro mobilní aplikace

Ekosystém aplikací kolem Facebooku se dočkal nové posily

Startup Parse, který se v nejbližších dnech stane akvizicí této sociální sítě, poskytuje tvůrcům mobilních aplikací backendové služby, aby se oni mohli soustředit pouze na tvorbu nejkvalitnějších aplikací pro koncové uživatele.

Oznámení o probíhající koupi oznámila jako socální síť Facebook, tak i úspěšný startup zhruba týden po první mobilní developerské konferenci. Obě strany na tom vydělají. Parse může za utržené peníze vyplatit investory a finančně zúročit práci zakladatelů a zároveň se mu nabízí mnohem vyšší šance na přežití a velký úspěch v dravém tržním světě. Pro Facebook se zase jedná o zajímavý způsob, jak rozšířit své portfolio pro tvůrce mobilních aplikací a tak posílit svůj mobilní ekosystém.

Co je Parse?

Parse existuje pouhé dva roky, za tu dobu se ale dokázal vypracovat na poskytovatele backendových služeb pro více než 60 000 mobilních aplikací. Poskytováním cloudových služeb umožňuje developerům, aby se mohli plně soustředit na vytváření kvalitního obsahu mobilních aplikací pro koncového uživatele a mohli také pustit z hlavy řadu technických starostí kolem vývoje aplikací. Základní varianta Parse je navíc zdarma, takže i přes silné datové omezení umožňuje snížení nákladů začínajícím či malým developerům.

Cena akvizice nebyla oficiálně zveřejněna, v kuloárech se špitá o obchodu za 85 milionů dolarů. Pod vedením Facebooku by měl Parse fungovat nezávisle. V platnosti zůstávají veškeré dosud uzavřené smlouvy, zároveň se ale Parse začne více orientovat na vývoj nových služeb pro developery kolem Facebooku. Sociální síť by tak v dohledné době mohla dosáhnout ještě větší popularity mezi uživateli, neboť díky technické podpoře Parse bude moci do aplikací integrovat nejrůznější prvky.

Zdroj: https://www.tyinternety.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru