Facebook koupí Waze

Facebook koupí Waze

Společnost Facebook se chystá převzít izraelskou společnost Waze. Ta stojí za oblíbenou bezplatnou navigací, která nese stejnojmenný název.

Izraelský list Calcalist uvedl, že Facebook by měl za Waze zaplatit nějakou částku v rozmezí 800 milionů až jedné miliardy dolarů (15,7 až 19,7 miliardy korun). Jednání podle tohoto deníku začalo zhruba před šesti měsíci a nyní už je ve finální fázi. Facebook prý zrovna provádí důkladnou kontrolu firemního účetnictví Waze.

Waze využívá satelitních signálů z chytrých telefonů, aby si uživatelé mohli sdílet mezi sebou například dopravní informace. Díky sdílení pak mají informace stále aktuální.

Facebook s Waze spolupracuje ale už od října loňského roku. Tehdy totiž firma Waze vydala aktualizaci navigace, která uživatelům umožnila sdílet jízdu s přáteli z Facebooku.

Počet uživatelů služeb Waze se loni ztrojnásobil na 45 milionů. V březnu si podle agentury Reuters mobilní aplikaci této navigace stálo zhruba 1,5 milionu uživatelů. Facebook tak asi ví, co dělá.

Zdroj: mobil.idnes.cz

Štítky: , ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru