Facebook: Jen 40% světa je připojeno k internetu

Facebook: Jen 40% světa je připojeno k internetu

Dle nové studieFacebooku pod vedením Internet.org. , která byla zveřejněna v pondělí, je pouze 40% světa připojeno k internetu a většina nepřipojených žije v rozvojových zemích. Studie také zjistila, že 37,9% obyvatel země využívá internet alespoň jednou ročně, ale až 90% světové populace žije v dosahu mobilní sítě.

Dle nové studie společnosti Facebook je připojeno k internetu pouhých 40% světové populace. V letošním roce  Internet.org. očekává, že budou připojeny k internetu 3 miliardy lidí. Počet uživatelů internetu se však zvyšuje čím dál tím pomaleji. V roce 2014 vzrosl počet připojení pouze o 6,6% oproti roku 2010, kdy nárust činil 14,7%. Pokud by nárust pokračoval tímto trendem, ještě v roce 2019 nebude připojeno a 4 miliardy obyvatelstva.

facebook-graphic-1-640x294

Problém s dostupností

Přes to všechno si ale dle studie může dovolit internet téměř 80% světové populace. To tedy znamená, že je nutné řešit problém s dostupností.Facebook identifikoval tři překážky týkající se připojení, a to infrastrukturu, dostupnost a relevanci. Relevance se vztahuje k lidem, kteří o internetu buď nevědí, nebo není k dispozici dostatek obsahu v jejich jazyce.

facebook-graphic-2-640x294

zdroj: mashable.com foto:pixabay.com, mashable.com

 

 

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru