Dnes vyšlo 1 článků

Facebook je vyšetřován státními zástupci za porušení antimonopolních zákonů

Facebook je vyšetřován státními zástupci za porušení antimonopolních zákonů

Skupina států vyšetřuje Facebook z důvodu možného porušení antimonopolního zákona, uvedla kancelář generálního prokurátora v New Yorku.

Vyšetřování vede generální prokurátor Letitia James z New Yorku a zahrnuje generální prokurátory z Colorada, Floridy, Iowy, Nebrasky, Severní Karolíny, Ohia, Tennessee a District of Columbia.

“I největší platforma sociálních médií na světě musí dodržovat zákon a respektovat spotřebitele,” uvedl James v prohlášení. “Jsem hrdý na to, že vedu bipartisanskou koalici generálních prokurátorů při vyšetřování, zda Facebook potlačil konkurenci a ohrožoval uživatele.”

Prohlášení uvádí, že šetření se zaměří na to, zda Facebook „ohrožuje data spotřebitele, snižuje kvalitu výběru spotřebitelů nebo zvyšuje cenu reklamy.“

Šetření je nejnovější starostí sociální sítě, která byla nedávno zasažena pokutou 5 miliard dolarů Federální obchodní komisí. Tato agentura údajně stále vyšetřuje Facebook z důvodu dalších možných porušení právních předpisů.

Společnost Big Tech zároveň čelí širšímu vyšetřování její pravomoci, protože ministerstvo spravedlnosti také vyšetřuje společnosti jako Facebook a Google z důvodu možného porušení antimonopolního zákona. Očekává se, že další skupina států příští týden vyhlásí samostatné vyšetřování společnosti Google.

Zdroj, foto: theverge.com

 

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru