Dnes vyšlo 15 článků

Facebook: Jaké má ztráty, když náhodou nefunguje?

Facebook: Jaké má ztráty, když náhodou nefunguje?

Jen si to přiznejte. Všichni jsme znepokojení, když náhodou nefunguje Facebook. I když je to jen na pár minut. Pro spoustu lidí je totiž tahle sociální síť stejně nedílnou součástí dne jako třeba oběd. Pro vás je to možná jen dobrý nástroj ke komunikaci s přáteli, pro někoho jiného však cenný nástroj pomáhající v podnikání.

Je jasné, že ten, kdo používá Facebook pro podnikání, v okamžiku, kdy Facebook nefunguje, začíná ztrácet. Ale jak je na tom sám Facebook? Jaké jsou jeho ztráty, když nefunguje?

Jaké má Facebook příjmy

28. října měl Facebook výpadek asi na 40 minut. Kolik si myslíte, že za tu dobu ztratil, pokud jde o zisk?

Pojďme oprášit dovednosti z matematiky a trochu si započítat. Příjmy Facebooku ve 3. čtvrtletí roku 2014 činily 3,2 miliardy dolarů. To dělá přes 35 milionů dolarů denně, téměř 1,5 milionu dolarů za hodinu a tedy 24 tisíc dolarů za minutu! Za 40 minut to tedy dělá ztrátu téměř milionu dolarů. Zdá se vám to moc nebo málo?

Abychom byli upřímní, samozřejmě nemůžete výše uvedený výpočet brát úplně vážně. Dokonce i ti, kteří oplývají jen nejzákladnějšími matematickými dovednostmi, jistě pochopí, že ztráty se budou lišit podle toho, na jakém trhu se výpadek vyskytl nebo v jakou dobu. Svou roli hraje dokonce i to, o který den v týdnu se jedná. Pokud byste tedy chtěli opravdu přesně vědět, kolik Facebook ztratil, museli byste vzít v úvahu tyhle všechny faktory. Ovšem ať tak či onak, výše uvedená částka jistě nebude zase tak daleko od pravdy.

Zdroj: We Are Social Media, fotografie: Flickr – nate bolt

Komentáře

Nahoru