Facebook: Jak vytvořit falešný profil, který bude vypadat věrohodně?

Facebook je jasnou jedničkou v komunikaci s přáteli, sdílením zážitků a tak podobně. Z některých důvodů ovšem můžete potřebovat vytvořit si na něm falešný profil. Můžete se chtít někomu vysmívat, někoho stalkovat, trollit, nebo prostě jen chcete účet, který nebude vypovídat nic o vás. Ono to ovšem není tak jednoduché. Musíte vypadat jako opravdový člověk. Potřebujete svůj účet naplnit informacemi, které vypadají přesvědčivě.

block-your-ex

Nejdříve si musíte vytvořit identitu.

Zvolte si jméno

Jméno vaše profilu může být prakticky jakékoliv. Můžete splynout s davem jako Jan Novák nebo si vybrat něco bizarního jako třeba Miguel Nikola Kulhavý. Jen si uvědomte, že čím exotičtější jméno budete mít, tím méně budete považováni za skutečného. Koneckonců Miguel se fakt neobjevuje v top používaných jménech v České republice.

Vytvořte si email

Vybrané jméno použijte k vytvoření nového emailového účtu. Je prakticky jedno, zda si ho vytvoříte na Googlu nebo třeba na Seznamu. S emailem si můžete založit účet.

Přidejte fotografie ze svého života

Fotky nejlépe popíšou váš životní příběh. Vykonstruovat životní příběh člověka, který neexistuje, ovšem není vůbec snadné. Hlavně musíte dodržovat pár základních zásad.

Nepoužívejte fotografie z Googlu. Hlavně ne ty, které se vám objeví na prvním řádku, když do vyhledávání zadáte „nice girl“. Takové dotazy hledá každý, hned byste na sebe upozornili. Pak si přes Google ale můžete zjistit, jak dobrý obrázek jste našli. Když půjdete na Google obrázky a přetáhnete soubor obrázku do vyhledávacího pole, můžete se podívat, jestli ho Google zvládne dohledat. Pokud ne, vybrali jste moc dobře.

judy_kathleen

Úžasné kočky ideálně s velkým výstřihem jsou dost často falešné

Obrázky můžete brát například z Flickru, Tumblru a dalších méně používaných sociálních sítí. Hlavně se vyhněte používání fotek z jiných facebookových účtů.

Neskončete ale tím, že najdete jen profilovou fotku. Pro věrohodnost je potřeba více obrázků. Ideální by bylo, kdybyste sehnali více fotek jedné a té samé osoby. Pokud ne, nezapomeňte se při hledání dalších fotek koukat na to, aby byl stejně velký nos, barevná pleť, střih a barva vlasů, výška, barva očí a další detaily.

Nebo můžete jít úplně jinou cestou. I někteří skuteční lidé si jako profilový obrázek dávají fotku z dětství či jen obrázek své kočky nebo oblíbeného fotbalového týmu.

Pak musíte profil dotvořit.

Vytvořte si život

Teď je to jen na vás a vaší fantazii. Můžete si zahrát na boha a vymyslet kompletní životní příběh. Kde bude váš falešný profil žít? Co bude mít vystudovaného nebo kde studuje? Kde pracuje? Jaké má zájmy? Jakou hudbu poslouchá?

Mějte ale na paměti, že zájmy se musí shodovat se stylem postavy na fotografiích. Punkerka oblečená v černém asi nebude poslouchat Justina Biebera.

Čím více informací přidáte, tím přesvědčivější to bude.

Získejte přátele

Přidávejte si lidi, kteří žijí ve stejném městě jako vámi vymyšlená osoba, a kteří vypadají zajímavě. Pokud mají spoustu přátel, je to ještě lepší. Cílem je vybudovat si velkou síť známých a tím, že si přidáte lidi, kteří mají spoustu přátel, splníte dvě věci:

1. Pokud mají hromadu přátel, určitě je všechny neznají. Takže nebudete podezřelí. Koukněte, jaké mají zájmy, a pak se jich můžete s klidem zeptat, jestli si na vás pamatují. Vždyť jste se potkali minulý týden na koncertě! Budou vám věřit a bez problémů si vás přidají.

2. Pokud mají mnoho přátel, budete mít hodně společných přátel. To působí důvěryhodně.

Přidávejte si do přátel lidi obou pohlaví. A pak ještě jedna důležitá zásada. Nepřidávejte si lidi, které znáte!

Pokud vám lidé říkají, že jste falešní, ignorujte to. Přidávejte si lidi dál a občas si s nimi pište a prohoďte něco ve stylu, že jste se přece potkali tam a tam.

Buďte aktivní

Čas od času si změňte profilovou a úvodní fotku a ujistěte se, že se aspoň na Facebooku účastníte různých akcí, které se konají ve vašem okolí.

Ideálně si založte ještě Twitter nebo Instagram, ať vypadáte skutečněji.

Zdroj: WikiHow, obrázky: TheCarConnection,

Komentáře

Nahoru