Facebook: Jak se snadno zbavit příspěvků od otravných přátel

Rodiče, lidé, kteří vám neustále posílají pozvánky do her, blbosti komentující přátelé, chytrolíni se svými chytrými statusy a další podobné případy. Všichni je známe, všichni je máme mezi svými facebookovými přáteli. Facebook to ovšem chápe. Teď už bude snadnější se jich zbavit.

Samozřejmě, že pokud nechcete vidět něčí příspěvky, bude úplně nejjednodušší si ho odebrat z přátel. Jenže existují situace, kdy se tohle řešení prostě nehodí. Takže co jiného můžete dělat?

Své rozhodnutí můžete kdykoliv změnit

Je to jednoduché. Pokud uvidíte nějaký příspěvek, který se vám nebude líbit, prostě kliknete na šedou šipku v pravém horním rohu. Kliknutím se vám totiž rozevře více možností. Můžete prostě vybrat, že se vám nelíbí tenhle konkrétní příspěvek, že ho chcete nahlásit, že chcete úplně přestat sledovat tohoto uživatele nebo naopak zapnout upozornění na jeho příspěvky.

newsfeedcontrols31

Funkce je dostupná v mobilní i webové verzi

Seznam lidí, které jste sledovali a přestali sledovat, potom najdete v nastavení, takže své rozhodnutí můžete kdykoliv změnit.

Mimochodem Facebook se tímhle krokem tak trochu vrací k dřívějším funkcím. V roce 2009 jste totiž měli k dispozici jezdce, kterými jste si mohli pěkně navolit, co chcete vidět.

11456-faedt7

Podobná možnost volby toho, co uvidíme, tu byla již v roce 2009

Zdroj: i100.independent.co.uk, Facebook Newsroom

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru