Dnes vyšlo 1 článků

Facebook Home chce ovládnout i jiné platformy

Facebook Home chce ovládnout i jiné platformy

Facebook zvažuje vytvoření nedávno vydané aplikace Home i pro iPhone a Windows Phone. V novém rozhovoru to odhalil zástupce společnosti.

V rozhovoru pro Bloomberg uvedl Adam Mosseri, produktový ředitel Facebooku, že společnost sociální sítě v současnosti jedná s Applem i Microsoftem. Mosseri ale řekl, že zatím oběma firmám ukázali, jak aplikace funguje, a jednání tedy ještě není u konce. Android je open-source, a tak s Googlem Facebook žádná jednání řešit nemusel. Dalo by se ale očekávat, že Apple se k Facebooku zády nepostaví a zpřístupní aplikaci této nejpopulárnější sociální sítě i svým uživatelům.

A co Microsoft?

S Microsoftem už to tak jasné není. Nedávné vyjádření směřuje k boji mezi Microsoftem a Facebookem. Microsoft kritizoval právě Facebook Home. Facebook prý jen kopíruje jejich nápady, protože v živých dlaždicích Windows Phone se právě na domovské obrazovce zobrazují aktuální novinky z Facebooku. A prezentace Home prý byla pozoruhodně podobná té, jakou dělal Microsoft právě na svůj Windows Phone před dvěma lety. Co už rozhodně není náhodou, je použitý slogan. Lidé jako první („people first“) byl slogan Microsoftu právě u dlaždic Windows Phone, nyní tuto mantru opakuje i Facebook.

Home nebo tedy vlastně ne?

Ovšem pokud by Home přišel na Windows Phone nebo iOS, bylo by to zcela jistě v úplně jiném postavení než na Android. Microsoft a hlavně Apple zachovávají přísné normy pro vývoj aplikací na svých platformách a Facebook Home ve své současné podobě tyto podmínky pravděpodobně splňovat nebude. To přiznal sám Mosseri, takže Facebook si toho jistě je dobře vědom. Aplikace, která přijde na tyto platformy, totiž nakonec ani nemusí nést název Home.

Zdroj: neowin.net

Obrázek: facebook.com/home

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru