Dnes vyšlo 15 článků

Facebook Home: 500 000 stažení za 10 dní

Facebook Home: 500 000 stažení za 10 dní

Je to něco málo přes týden, co Facebook vypustil na Google Play aplikaci Facebook Home. Od té doby byla stažena již více než 500 000 krát.

Překonání hranice 500 000 si nejdříve v neděli všiml mobilní analytik Benedict Evans.

Je to vlastně málo…

Počet stažení představuje pouze zlomek odhadovaných uživatelů Facebooku. Těch má být miliarda, a tak je počet stažení aplikace stále daleko za tímto číslem. A stále ještě daleko za počtem stažení takových již známých aplikací jako je standartní Facebook, Facebook Messenger nebo Facebookem vlastněný Instagram. Ty se totiž řadí do kategorie 100 milionů až 500 milionů stažení.

Dobrá nebo špatná zpráva?

Vzhledem k tomu, že Facebook Home je limitován jen pro některá zařízení, je těžké říci, zda jsou čísla o stahování dobrá nebo špatná. Nicméně aplikace v současné době dostává od uživatelů především hodnocení v podobě jedné hvězdičky z pěti, i když momentálně se průměrné hodnocení vyšplhalo ke 2,2. Ostatní již jmenované aplikace Facebooku většinou disponují velice kladným hodnocením v podobě pěti hvězdiček.

Suchá fakta

Začátkem tohoto roku Evans uvedl, že ve 3. čtvrtletí 2012 měl Facebook 470 uživatelů mobilní aplikace. Na tento počet se mu podařilo vzrůst během jednoho roku z počátečních 240 milionů. Zajímavější je průzkum, že Facebook používají více uživatelé iOS. Dosah Facebooku na mobilní uživatele iOS je totiž okolo 70%, zatímco z uživatelů Androidu je mobilními Facebookovými uživateli pouze asi 40%.

Zdroj: zdnet.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru